Jak przywrócić drugi system

Witam!Na początku chciałbym życzyć zdrowych i pogodnych świąt.Mam tego typu problem.Mam dwa dyski,na każdym z nich był zainstalowany WinXP.Uszkodzony został sektor rozruchowy i musiałem formatować dysk z systemem gdzie był MBR(temat jest tutaj viewtopic.php?f=19&t=230171).Niestety teraz przy urachamianiu komputera nie ma wyboru systemów.Czy można to jakoś przywrócić,żeby były widziane dwa systemy?

Pozdrawiam!

Oczywiście. Jeśli to xp to edytuj boot.ini.

Wielkie dzięki.Poszperałem trochę na stronie Microsoftu i zmieniłem plik boot.ini .Okno z wyborem systemów już się pojawiło ale niestety system nie odpala.Wyświetla info o braku pliku Windows/system32/HAL.DLL.Kopiowałem ten plik z tego dobrego Windowsa ale nic to nie zmieniło.Trochę czytałem na ten temat i błąd tkwi najprawdopodobniej w pliku boot.ini.Nie jestem teraz pewien czy dobrze go edytowałem.

Pozdrawiam!

Wklej go tutaj. Napisz na jakich partycjach masz zainstalowane systemy.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Ta ostatnia linijka to mój wpis.Działający system mam na partycji C pierwszego dysku(starego),natomiast drugi system jest na partycji M na nowym dysku.Na starym dysku mam dwie partycje NTFS,natomiast na nowym 4 partycje NTFS.Przed awarią kompa było tak.Był Windows na starym dysku.Kupiłem nowy i zainstalowałem na nowym.Podczas uruchamiania systemem domyślnym był ten system później zainstalowany na nowym dysku(ten który się teraz nie uruchamia).Po awarii MBR musiałem zrobić format C i dalej to już znasz.

Dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam!

Jarek 37 , czyli jeden podstawowy błąd. Piszesz że drugi system jest na drugim dysku to musisz disk(0) ustawić na 1 czyli disk(1). Pytanie pomocnicze która w kolejności na nowym dysku jest partycja M???

Zamiast partition(2) wpisz właściwą cyfrę. Boot.ini powinien wyglądać wstępnie tak:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect