Jak przywrócić działanie klawisza FN?

Po zresetowaniu ustawień w laptopie toshiba satellite (win 10) mam problem z klawiszami funkcyjnymi. Przez resetem przyciski takie jak głośność chodziły bez używania klawisza fn, teraz jest odwrotnie. Instalowałam sterownik ze strony tosbihy ale to nic nie dało. Jak mogę przywrócić odwrotne działania klawisza fn?

W biosie masz ustawienie czy klawisze wymagają FN, nie jestem przy kompie to nie mam jak sprawdzić nazwy.

Jeśli chodzi o przełączeni tej funkcji (obrazek z internetu: Function Keys to niestety nie działa…

Jak to nie działa? Bez znaczenia, którą opcję w biosie wybierzesz to klawisze funkcyjne są wywoływane przed multimedialnymi?

Wydaję mi się, że to to, ale dziwny BIOS Toshiby… A jakie masz tam opcje.
Pocolog, właśnie po to ta opcja jest by nie masakrować FN za każdym razem. W grach gdzie używa się klawiszy FX do FXX się to przydaje.

Wiem po co to jest, tylko nie dowierzam w to co opisuje autor :wink:

Żeby używać klawiszy multimedialnych muszę wcisnąć Fn. Wcześniej wciśnięcie Fn powodowało użycie klawiszy funkcyjnych. I chcę żeby znowu tak było.

Dokładnie tak. Nie ważne, którą z tych opcji wybiorę to aby używać klawiszy multimedialnych (np. głośność, jasność ekranu) muszę mieć wciśnięty Fn.

Możesz rozwinąć to pole wyboru, zrobić zdjęcie i wkleić na forum?

Sprawdź, czy działa to dobrze w biosie (np. F1 wywołuje pomoc więc sprawdź czy wchodzi z FN czy samo). Jeśli tak, to znaczy że jakieś ustawienie sterownika zmienia to już w samym systemie i tam musisz szukać. Prawdopodobnie producent laptopa udostępnia odpowiednie narzędzie.

edit.
Nie widzę opisów na ich stronie do programów, ale zakładam, że potrzebujesz “Toshiba Function Key Utility”

Napisałam wyżej, że to nic nie daje.

Sory, nie zauważyłem.
Na zdjęciu, który pokazałeś spróbuj wybrać “Sandard F1 - F12 mode”
a potem zapisać ustawienia w BIOSie.