Jak przywrócić działanie One Key Recovery? Lenovo

Witam.

Mój mądry brat namieszał w laptopie mojej siostry. Zainstalował obok W7 także W8 przez co został zmieniony MBR i przestał działać One Key Recovery. Partycja nadal jest bo sprawdzałem ale po prostu ten przycisk nie działa i nie mogę przywrócić oryginalnego systemu.

P.S.

Jak zresetować bios? Klikam w BIOSie F9 “setup defaults” ale nic nie reaguje. Ciągle są te same ustawienia.

Nie przywrócisz.

Jeśli będziesz chciał przywrócić 7 to musisz ustawić partycję z Recovery jako aktywną, powinno zadziałać.

Czyli na dobrą sprawę mogę sformatować LENOVO_PART bo już jest bezużyteczna? :confused:

Możesz zrobić czystą instalację wykorzystując klucz z naklejki zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Tzn aktualnie zainstalowałem W7 z USB ale wolałbym mieć zainstalowane całe oprogramowanie dostarczane z laptopem. Już ciul z tym przyciskiem ale chciałbym zainstalować system z partycji LENOVO_PART. Jak to zrobić?

Dodane 04.01.2013 (Pt) 19:36

Wiesz co problem w tym, że W7 który był na lapku to jakiś home. Spisałem i klucz nie pasuje. Instalowany to W7 Professional.

Może masz o kogoś pożyczyć Home Premium?

No właśnie nie… :confused: pozostaje ściągnięcie obrazu gdzieś z sieci.

Przeczytaj artykuł zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Jeśli instalujesz od wersji Professional to klucza nie przyjmie, ale można usunąć z obrazu plik ei.cfg z katalogu Source i już mamy wybór wszystkich wersji, tak jak w Windows Vista.

Co do One Key Recovery to spróbuj wgrać program od nowa, może wykryje tą partycje, tu przykładowy link dla ultrabooka http://support.lenovo.com/pl_PL/downloa … D=DS030084 Sam robiłem tak w Asusie, program AI Recovery wykrył partycje po wgraniu najnowszej wersji (partycje były pomieszane, a jak się później okazało ktoś nawet skasował to recovery, wgrał sobie piosenki na tą partycje…).

Powiedz mi jak można usunąć z obrazu ten plik?

Co do OKR to zainstalowałem jakiś który był na dysku, uruchomiłem program ale odpalił mi system zamiast przywracanie. Ściągam wersję z marca 2011 (chociaż to chyba ta sama wersja) i zobaczymy czy coś pomoże… :confused:

Robisz obraz płyty z Windowsem programem do nagrywania płyt lub robienia obrazów - Nero, CDBurnerXP, Alcohol 52% czy dowolny inny. W celu wedytowania wchodzisz do tego folderu (ja to robie w PowerISO, nie każdy ma możliwość edycji obrazu) i usuwasz plik. Zapisujesz zmiany i na płytę nagrywasz lub na pendrive programem Windows 7 USB/DVD download tool.

Tutaj jeszcze taka instrukcja http://www.tpartyka.w8w.pl/opisy/7_choo … n_of_7.php

jak-usunac-cfg-t381749.html

A powiedzcie mi jak usunąć hasło na bootowanie np. dysku które ustawiłem w biosie? Dałem żeby przywrócił mi domyślne ustawienia, a mimo to ciągle bootuje się i woła o hasło.