Jak przywrócić ekran logowania?


(martamu) #1

Witam,

niczego nie robiłam z komputerem i niczego nie instalowałam (chyba w ostatnich dniach była jakaś trochę nowsza wersja Avasta, i to tyle, i może jakaś aktualizacja od Windowsa).

Zmienił się ekran logowania, zamiast standardowego pojawił się jakiś okropnie brzydki zielony ze skośnymi paskami i bez. Pisze: Acer. Przypomina mi ekran logowania od Avasta (miałam jakoś krótko dawno temu, i pamiętam że udało się pozbawić się tego tylko przez reinstalacje systemu), ale nie wiem, czy to jest dokładnie ten, ponieważ to było już dawno.

Nie chciałam działać tym razem w tak drastyczny sposób, więc przywróciłam system do stanu sprzed tygodnia i sprzed dwóch, ekran został jaki był (chociaż zmiana jest od maks 5 dni), przy okazji pojawił się jakiś błąd. System chyba go naprawił (w czasie naprawiania systemu pojawił się standardowy ekran logowania, ale chyba komputer sam zaczął działać w trybie awaryjnym), po restarcie idę dalej. Sprawdziłam, czy w Avaście nie jest zaznaczone okienko "pokaż ekran powitalny.." itd. - nie jest. Reinstalowałam Avasta (Revo Uninstaller) - bez zmian. Spróbowałam zmienić ekran logowania za pomocą Sunrise Seven - nie zmienia.

Co jeszcze mogę zrobić? Zmienić coś w rejestrze? Co? Czy jakiś inny program?

Pomocy!


(Atis) #2

http://www.sevenforums.com/tutorials/53 … hange.html


(martamu) #3

nie poradzę sobie z angielskim na takim poziomie. I programy wszystkie po angielsku, boję się że nakombinuję i nie będę umiała poprawić.

Jeszcze jakieś pomysły?


(Zychlewski51) #4

Personalizacja


(martamu) #5

a konkretniej? nie widzę tam takiej opcji


(Atis) #6

Przecież tam jest gotowy plik Use_Default_Log_On_Screen.reg.

Utwórz nowy punkt przywracania:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … tore-point

Pobierz plik REG kliknij prawym i wybierz Scal, a następnie zrestartuj komputer.

http://www.sevenforums.com/attachments/ … screen.reg


(martamu) #7

dzięki, spróbuję

Dodane 11.10.2013 (Pt) 7:54

wreszcie znalazłam czas, i okazało się, że to szybko się robi, nie musiałam tyle czekać…

Dzięki Atis! Już wszystko dobrze :slight_smile: