Jak przywrócić fabryczny system win 7 na tym laptopie?

Witajcie,

jakiś czas temu kupiłem komputer polizingowy Hp 2510p. W sklepie wgrali na niego oryginalnego Win7. Nie mam do niego płyty z tym windowsem - przypuszczam więc (nie wiem tego na 100%), że istnieje jakaś ukryta partycja, na której znajdują się pliki instalacyjne windowsa. Niestety nie wiem jak się do nich dostać. Próbowałem wciskać przycisk F11 przy uruchamianiu (bo gdzieś znalazłem takie info), ale nic to nie daje.

Dodam, że mam też płytę instalacyjną win7 do innego kompa. Nie próbowałem jej wykorzystywać do procesu przywracania ustawien fabrycznych w tym lapku, bo obawiam się, że będę musiał wpisać potem klucz windowsa, a nie mam klucza do windowsa, który jest zainstalowany na lapku.

nk poratuje … :slight_smile:

Klucz powinien być na naklejce na spodzie laptopa (czasami może być pod baterią). Jeżeli takiej naklejki nigdzie nie ma, to ten Windows jest prawdopodobnie piracką wersją.

Niekoniecznie musi mieć naklejkę z kluczem. Już kiedyś wałkowałem ten temat w przypadku innego laptopa kupionego w sieciówce i dowiedziałem się, że aktywacja systemu działa na innych zasadach, aniżeli wpisywanie klucza produktu, stąd mniemam, że istnieją pliki w ukrytej partycji, tylko nie wiem jak się do nich dostać w tym laptopie / lub ewentualnie jak wykorzystać do tego celu płytę z oryginalnym windowsem.

Obejrzyj instrukcję przywracana Windows. z ukrytej partycji na laptopie Dell. Na HP będzie podobnie…

Klucz odczytasz za pomocą programu ProduKey firmy NirSoft - jest darmowy. Układ partycji odczytasz za pomocą AOMEI Partition Assistant - jest na DB (darmowy). Tym samym programem również możesz zrobić kopie zapasowe partycji - tak na wszelki wypadek.

Łał, własnie do tego “Napraw system” nie mogłem dotrzeć :smiley: - dzięki.

No ale niestety okazuje się, że pod opcją “wiersz poleceń” nie mam opcji podobnej do tej, która widnieje na filmie (data restore emergency backup coś tam).

Odczytałem klucz za pomocą programu ProduKey, wgrałem win7, wpisałem ten klucz, aktywowałem i na razie działa, ALE - poprzednio, przy starym systemie, jak wszedłem we właściwości “Mój Komputer”, gdzie widnieją ogólne informacje o sprzęcie, wersji systemu i aktywnej wersji win7, miałem również informacje o sklepie, z którego kupiłem ten komputer - teraz brakuje tej informacji. Można ją jakoś dodać? A może dodadzą się same w którymś momencie? Coś zrobiłem nie tak? Poza tym nie wiem czemu, ale system zostawił wszystkie pliki ze starego systemu w folderze 'Windows.old". Wiem, że mogę go usunąć, ale może tam będzie gdzieś plik, który można by skopiować, aby info o sklepie, z którego kupiłem lapka, było widoczne po wejściu we właściwości “Mój Komputer”.

Ktoś coś?

Proszę: How to change OEM logo in Windows 7?

1 polubienie