Jak przywrócić ikonę sieci bezprzewodowej?

Witam,

na forum jestem nowicjuszką, więc nie denerwujcie się jeśli powielam temat, ale wątków było mnóstwo i tak naprawdę żaden z nich w 100% nie pomógł mi, więc zwracam się do Was.

Chcąc zresetować IP wpadłam na (pewnie bardzo głupi) pomysł wyłączenia i włączenia ponownego sieci bezprzewodowej. Kliknęłam na pasku z prawej strony na ikonce połączenie sieci bezprzewodowej PPM -> ‘wyłącz’.

Chcąc włączyć to połączenie z powrotem ku mojemu zdziwieniu w połączeniach sieciowych nie odnalazłam ikony połączenia sieci bezprzewodowej - więc nie mogę w prosty sposób wejść we właściwości połączenia WIFI i po prostu przełączyć na ‘włącz’.

Podpowiem co już zdążyłam sprawdzić w tej sprawie:

W menedżerze urządzeń pojawia się pod Network Adapters: 1394 Net Adapter oraz Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC.

Kreator nowego połączenia jest kompletnie niepomocny, bo nie mam tam opcji połączenia bezprz. a kreator sieci bezprzewodowej kończy swoje zadanie każąc mi drukować ustawienia sieci (które znam) i wprowadzać je na urządzeniu (którego właśnie nie wykrywa w tym momencie mój komp) więc tak naprawdę nic tu nie zdziałam.

Jeśli ktokolwiek będzie mógł mi coś podpowiedzieć - serdeczne dzięki…

to notebook?? tak??

  • włącz na obudowie kartę wifi (suwak, albo przycisk)

te karty które masz w menadżerze to:

1394 Net Adapter - FireWire służy do podłączeń urządzeń typu kamery, dyski.

Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC - to karta sieciowa kablowa (typowy LAN)

Tak tak, notebook. A na obudowie sieć jest włączona - wyświetla się radiówka (tu nic nie zmieniałam), a samo przełączenie na off i na on nie powoduje wykrycia sieci.