Jak przywrocić ikony języka na pasek zadań

(Kurss1005) #1

Przepraszam za zaśmiecanie forum takimi banałami ale wczoraj zaczęła mi wariować klawiatura i zamieniła znaki np. "z" na "y" jak już wszystko wróciło do normy to wcięło ikony zmiany języka z paska zadań. Jak jej przywrócić ?

(Rafi98 1998) #2

PPM na pasek zadań/Paski narzędzi/pasek języka

(Kurss1005) #3

odchaczony i nie widać

(Jacek Bydgoszcz) #4

To zaznacz.

(Kurss1005) #5

Odznaczony użyłam w sensie ,że ma haczyk a w Panelu serowania >opcje regionalne>języki>szczegóły> preferencje>pasek języka i ten przycisk jest niepodswietlony, może to jest przyczyna nie wyświetlania na pasku zadań tylko jak go uaktywnić.

(Leon$) #6

Panel sterowania >> opcje regionalne i językowe >> Języki >> szczegóły >> zaawansowane >> konfiguracja systemu >> wyczyść kratkę przy Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe >> zastosuj

Panel sterowania >> opcje regionalne i językowe >> Języki >> szczegóły >> ustawienia >> preferencje - pasek języka >> ustaw co chcesz >>ok >> restart

Jeśli nie chcesz by przypadkowo przełączyła się klawiatura z na y to :

Panel sterowania >> opcje regionalne i językowe >> Języki >> szczegóły >> ustawienia >> preferencje - Ustawienia klawiszy >> zmień sekwencję klawiszy >> wyczyść kratki przy Przełącz języki i Przełącz układy klawiatury >> OK

:slight_smile:

(Kurss1005) #7

Dzięki już działa jakoś powoli na spokojnie doszłam do pierwszej opisanej przez Ciebie ścieżki i odetchnęłąm z ulgą, ale dopiero dziś się chwalę swym spokojem. Za wszystkie ścieżki bardzo dziękuje. Zapytam tylko co do trzeciej. Jeśli wyczyszczę przełącz języki i przełącz układy klawiatury. Czy kiedyś jak mi się coś odwidzi lub będę musiała używać innego języka to będę mogła tam coś wstawić lub przywrocić porzednie zapisy?

(Leon$) #8

Tak będziesz mogła to włączyć

:slight_smile:

(Kurss1005) #9

Dzięki za pomoc i wszystkie informacje