Jak przywrócić język programisty po usunięciu

Od wczoraj nie mogę napisać litery ‘‘ź’’ z klawiatury [również ekranowej]. Miałem dodatek zwiększający funkcjonalność exploratora [DMEX] i wyskakiwały jego ustawienia zamiast ‘‘ź’’, więc go usunąłem i zaczął otwierać się Reg organizer. Usunąłem i jego, a po tym brak reakcji na Alt i X. Według niewłaściwej porady na forum zmieniłem układ klawiatury, a nie mogłem tego zrobić inaczej niż usunąć język programisty. Choć układ 214 działa jak powinien, ale wiecie jaki jest. Czy pozostaje mi tylko pisanie w tłumaczu Google z jego klawiatury klikaniem i kopiowanie tekstu, co nie wszędzie można zrobić. nawet znaki zapytania teraz nie działają

Wejdź do ustawień klawiatury w panelu sterowania i dodaj układ “Polski programisty”. Potem ustaw go jako domyślny i powinno być git.

akurat tam go nie mam i do tego Microsoft pozmieniał wszystko. Dopiero teraz w ustawieniach mi wrócił, albo go nie dostrzegłem na samej górze, ale nie mam pewności czy brak ‘‘ź’’ ustąpił. Sprawdziłem również ustawienia ShareX i w skrótach klawiszowych nie ma udziału iksa, tym bardziej że nie robiłem ostatnio zrzutów ekranu i nie mam programów uznawanych w sieci za przyczynę problemu

O dziwo klawiatura zaczęła działać poprawnie. Nie wiem czy to błąd Windowsa po aktualizacjach i nie dostrzegłem tego, czy PrivaZer coś namieszał? Nie wiem czy jest inny program do gruntownego czyszczenie śmieci w komputerze

Najlepiej po zmianie domyślnego układu klawiatury się przynajmniej z systemu wylogować, tak by nie trzeba było ręcznie zamykać z “30” aplikacji pamiętających układ “QWERTZ”/amerykański.