Jak przywrócić Office 2010 Starter

Otóż mam taki problem:

Miałem zainstalowanego triala Office 2013 i po upłynięciu czasu testów usunąłem go z komputera.

Wcześniej miałem Office 2010 Starter, który dostałem razem z laptopem.

Jednak po usunięciu wersji 2013, pliki xlsx i docx nie chciały otwierać się za pomocą wersji Starter oraz nie szło ustawić tego pakietu jako domyślny

dla tego typu plików (ponieważ na liście programów nigdy nie figurowały programy pakietu Office 2010 Starter).

W necie znalazłem poradę, aby z panelu sterowania, w Programach i funkcjach , zaznaczyć Office i wybrać opcję Napraw ,

czego rezultat był baki, że go nie było. Nie było żadnej poprawy, pliki nadal nie chciały się otwierać, a Office 2010 Starter wciąż nie był domyślnym pakietem plików xlsx i docx.

Na tej samej stronie były opisane jeszcze dwa sposoby, gdyby ten pierwszy się nie powiódł.

Skorzystałem z drugiej opcji, czyli podobnie jak w pierwszej, tylko wybrać opcję Odinstaluj i po ponownym uruchomieniu komputera wykonać sposób pierwszy, mianowicie wybrać opcję Napraw.

Ku mojemu przerażeniu, po ponownym uruchomieniu systemu, po Office 2010 Starter w Programach i funkcjach nie było śladu.

Szybciutko przywróciłem system do stanu sprzed usunięcia, lecz teraz programy pakietu Office w ogóle się nie uruchamiają!

Po kliknięciu np. Microsoft Word Starter w menu start pojawia się komunikat

Błąd konfiguracji modułu Szybka instalacja.

,

a sam moduł szybkiej instalacji w Programach i funkcjach ma tylko opcję Odinstaluj.

Bardzo proszę Was o pomoc, ponieważ pakiet ten jest mi bardzo potrzebny i szczerze, to było jedno z najważniejszych kryteriów,

kiedy wybierałem sobie model laptopa.

http://www.dobreprogramy.pl/Bezplatny-O … 29005.html

… lub bardziej prawidłowo: wykonać przywracanie całego systemu z Recovery laptopa.

W opcjach folderów wybierz opcje pokazywania ukrytych plików i folderów, potem wyszukaj folder C/windows/installer i otwórz. Kursorem kolejno najeżdżaj na instalatory programów i poprawek, będzie się wyświetlała ramka informacyjna. Znajdź instalator office starter, bo on musi być, na którejś pozycji, skoro był dołączony do systemu. Potem z prawokliku wybierzesz “napraw”, jak jeszcze coś z open office zostało zainstalowane. Jeśli się nie da naprawić, wtedy pozbędziesz się z zainstalowanych programów to wadliwe office i wybierzesz z prawokliku na instalatorze office w folderze installer - opcję “zainstaluj”.

Bogdan_G: obawiam się, że nie mam takiego folderu :confused:

Veers: niestety linki w podanym przez Ciebie newsie są nieaktywne, a przywracania systemu wolałbym uniknąć (bądźmy szczerzy, nic nie jest warte przeprowadzenia takiej operacji - za dużo bym stracił, za dużo pracy przy ponownej konfiguracji, instalacji programów itd.)

lk65: też już o tym myślałem, ale wszystkie źródła tego pliku które znalazłem były, powiedzmy, szemrane.

Programy zainstalowały się i można je uruchomić (dosłownie na kilka sekund, bo dostajemy komunikat o niepowodzeniu rejestracji), a przy próbie otwarcia jakiegś pliku pojawia się komunikat:

Beztytu%C5%82u_1.png

a próba znalezienia go kończy się niepowodzeniem.

Wiem, że mógłbym ściągnąć ten plik z neta, jednak nie wiem jak to się ma do legalności.

Wszystkie programy jakie posiadam są w pełni legalne, zawsze bardzo pilnuję tego, żeby nie łamać żadnej licencji, dlatego ważnym jest dla mnie, żeby mój Office był legalny.

Naprawdę nie ma innej opcji?

Do MS nawet nie ma co dzwonić - i tak odeślą cię do producenta sprzętu. Producent sprzętu - odeśle cię do Recovery (choć - kto wie, może trafisz na jakiś ludzki odruch pomocy technicznej … nieeee - to raczej niemożliwe).

Co jeszcze można zrobić … Można porzucić Office Starter na rzecz oprogramowania otwartego (np. Libre Office). Lub w drugą stronę: kupić upgrade Startera do normalnej wersji Office. Można też olać startera i przerzucić się na Web Office (tylko że trzeba mieć konto Windowslive i praktycznie stały dostęp do Internetu).

Reasumując : można rozpatrywać różne opcje, ale ta która jest słuszna i prowadzi do określonego przez ciebie celu - jest jedna i prowadzi przez Recovery …

Czy przywrócenie systemu z płyty recovery musi bezwzględnie łączyć się z utratą wszystkich danych?

Czy jest jakiś sposób na zachowanie choć części z nich?

Czasami recovery przywraca tylko partycję systemową czasami przywraca układ partycji do stanu fabrycznego, czyt. usuwa wszsytkie utworzone przez ciebie partycje. W tym pierwszym przypadku jeżeli dane masz na oddzielnej partycji w teorii nic nie powinno się z nimi stać. Jednak dla bezpieczeństwa lepiej zrobić sobie backup ważnych danych.

Nalprościej będzie skopiować ważne dane na zewnętrzny nośnik czyli np. płyte CD/DVD, pendrive, zewnętrzny dysk etc.

OK, już mam. Mój błąd.