Jak przywrócić oryginalną "ósemkę"

Witam, wczoraj zakupiłem nowego laptopa - Samsung np550p5c-s05pl. Co jeśli zainstaluję nowy system, a będę chciał odzyskać Windows 8 takiego, jakiego miałem przy kupnie laptopa, ewentualnie co zrobię jak system będzie nadawał się do formatu? Nie dostałem płytki instalacyjnej Win 8. Proszę o radę, z góry dziękuję :smiley:

Na komputerze masz partycję odzyskiwania i - o ile dobrze pamiętam - jest możliwość nagrania sobie płyt DVD z partycją Recovery, dzięki którym przywrócisz fabryczny stan komputera także po zainstalowaniu systemu i usunięciu partycji. Popatrz w programach od Samsunga w poszukiwaniu Samsung Recovery Manager lub podobnie.

Masz partycję Recovery.

"Podczas włączenia komputera (widoczne logo) wciśnij F4.

Następnie kliknij przycisk Zgadzam się, aby zaakceptować Umowę licencyjną. Samsung Recovery Solution 4

Wyłoni się okno aplikacji, gdzie wybieramy Restore

Basic Restore - ta funkcja szybko przywraca główne pliki systemu Windows (C:\Windows) bez zmiany konfiguracji użytkownika i danych znajdujących się na dysku C.

Complete Restore - ta funkcja usuwa całą zawartość dysku C, a następnie całkowicie ją przywraca.

Przywracanie stanu początkowego - ta funkcja przywraca początkowy stan komputera zapisany przy pierwszym uruchomieniu komputera po jego zakupie.

Przywracanie pełnej kopii zapasowej - ta funkcja przywraca stan komputera z momentu, w którym została użyta funkcja Pełna Kopia Zapasowa

Data Restore - ta funkcja przywraca dane użytkownika, jeżeli wcześniej została wykonana kopia zapasowa.

Dalej widzimy ikonki wyboru przywracania, gdzie wybieramy Complete Restore"

Należy tylko pamiętać aby przy różnych eksperymentach nie usunąć tej partycji, co niektórym eksperymentatorom się zdarza.

A jeżeli się usunięcie niechcący zdarzy to jeżeli masz naklejkę z kluczem licencyjnym to możesz ściągnąć czysty obraz systemu twojej wersji, nagrać na płytkę i zainstalować.

Osobiście pierwsze co bym zrobił to ją wywalił :smiley: Ściągnął wersję adekwatną do tej posiadanej na kompie i instalował z płyty. Zbędne miejsce na dysku a poza tym jak chcesz zmienić system na inny zaczynają się problemy.

Po pierwsze: nie instaluj “nowego” systemu, bo Windows 8 jest najnowszy i bardzo sprawny. Przyzwyczajaj się powoli do nowoczesnego laptopa i jak najbardziej odpowiedniego dla niego systemu. Ciesz się nowością!

Po drugie: Już w tej chwili masz zainstalowane w laptopie oprogramowanie “Recovery Solution”. Sprawdź lub przeczytaj instrukcję lapka!

To wystarczy, by w razie awarii przywrócić system do stanu firmowego.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :smiley: . Chyba jednak zostanę przy Windowsie 8. Ale w razie co to wiem co robić. :slight_smile: