Jak przywrócić oryginalną "ósemkę"

(Prz3prz3) #1

Witam, wczoraj zakupiłem nowego laptopa - Samsung np550p5c-s05pl. Co jeśli zainstaluję nowy system, a będę chciał odzyskać Windows 8 takiego, jakiego miałem przy kupnie laptopa, ewentualnie co zrobię jak system będzie nadawał się do formatu? Nie dostałem płytki instalacyjnej Win 8. Proszę o radę, z góry dziękuję :smiley:

(mktos) #2

Na komputerze masz partycję odzyskiwania i - o ile dobrze pamiętam - jest możliwość nagrania sobie płyt DVD z partycją Recovery, dzięki którym przywrócisz fabryczny stan komputera także po zainstalowaniu systemu i usunięciu partycji. Popatrz w programach od Samsunga w poszukiwaniu Samsung Recovery Manager lub podobnie.

(mrFreeze) #3

Masz partycję Recovery.

"Podczas włączenia komputera (widoczne logo) wciśnij F4.

Następnie kliknij przycisk Zgadzam się, aby zaakceptować Umowę licencyjną. Samsung Recovery Solution 4

Wyłoni się okno aplikacji, gdzie wybieramy Restore

Basic Restore - ta funkcja szybko przywraca główne pliki systemu Windows (C:\Windows) bez zmiany konfiguracji użytkownika i danych znajdujących się na dysku C.

Complete Restore - ta funkcja usuwa całą zawartość dysku C, a następnie całkowicie ją przywraca.

Przywracanie stanu początkowego - ta funkcja przywraca początkowy stan komputera zapisany przy pierwszym uruchomieniu komputera po jego zakupie.

Przywracanie pełnej kopii zapasowej - ta funkcja przywraca stan komputera z momentu, w którym została użyta funkcja Pełna Kopia Zapasowa

Data Restore - ta funkcja przywraca dane użytkownika, jeżeli wcześniej została wykonana kopia zapasowa.

Dalej widzimy ikonki wyboru przywracania, gdzie wybieramy Complete Restore"

(floyd) #4

Należy tylko pamiętać aby przy różnych eksperymentach nie usunąć tej partycji, co niektórym eksperymentatorom się zdarza.

(Vardas) #5

A jeżeli się usunięcie niechcący zdarzy to jeżeli masz naklejkę z kluczem licencyjnym to możesz ściągnąć czysty obraz systemu twojej wersji, nagrać na płytkę i zainstalować.

(mrFreeze) #6

Osobiście pierwsze co bym zrobił to ją wywalił :smiley: Ściągnął wersję adekwatną do tej posiadanej na kompie i instalował z płyty. Zbędne miejsce na dysku a poza tym jak chcesz zmienić system na inny zaczynają się problemy.

(system) #7

Po pierwsze: nie instaluj "nowego" systemu, bo Windows 8 jest najnowszy i bardzo sprawny. Przyzwyczajaj się powoli do nowoczesnego laptopa i jak najbardziej odpowiedniego dla niego systemu. Ciesz się nowością!

Po drugie: Już w tej chwili masz zainstalowane w laptopie oprogramowanie "Recovery Solution". Sprawdź lub przeczytaj instrukcję lapka!

To wystarczy, by w razie awarii przywrócić system do stanu firmowego.

(Prz3prz3) #8

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :smiley: . Chyba jednak zostanę przy Windowsie 8. Ale w razie co to wiem co robić. :slight_smile: