Jak przywrócić pasek języka

Witam serdecznie.

Jak w temacie.Używam komputera ponad dwa lata. Nigdy nie miałam z nim problemów. Wiem, że od początku pasek języka był na swoim miejscu. Kiedy zniknął, nie wiem, Zorientowałam się dopiero przed kilkoma dniami, jak dodałam inny język. I tu kłopot, bo , gdy chcę pisać np. po rosyjsku, muszę za każdym razem zmieniać klawiatury na poziomie panelu sterowania.Przeszukiwałam różne strony, lecz takiej sytuacji, jak u mnie nie znalazłam.

A więc , proszę o pomoc!

W pasku narzędzi nie mam w ogóle opcji “pasek języka”, więc nic nie mogę ustawić.W usługach tekstowych pasek jęz. figuruje i tu nie ma reakcji na zmiany.

Sprawdzałam, po poleceniu uruchomienia pojawia się na krótko pasek na pulpicie , (w procesach men. zadań również).Lecz nie potrafię w żaden możliwy sposób go umieścić na pasku zadań.

Na pulpicie chwilowo też pokazuje się w sytuacji, gdy daję zezwolenie np. na jakąś instalację.

Męczę się z tym parę dni i nic już nie mogę wymyślić.

Czy mógłby mi ktoś “łopatologicznie” wytłumaczyć, czy można coś zrobić w tym względzie?

Zaznaczam, że bardzo skomplikowanych działań nie wykonam -technicznie nie jestem zaawansowana.

Z góry dziękuję za wszelkie przejawy pomocy.

Panel sterowania -> Wygląd klasyczny -> Opcje regionalne i językowe -> zakładka ‘Klawiatury i języki’ -> Zmień klawiatury -> w nowym oknie zakładka ‘Pasek języka’ -> Zaznczacz ‘Zadokuj w pasku zadań’

Etykiety przycisków i zakładek mogą być nieco inne - tłumaczę słowa z angielskiej wersji visty.

W tej zakładce mam zaznaczoną opcję “dokowany na pasku zadań” - i niestety, nic z tego nie wynika w praktyce. Dopowiem, że gdybym chciała coś w tych opcjach zmienić, to nie da rady.

W chwili, gdy pasek języka jest na pulpicie, to w omawianej zakładce jest zaznaczone i też nie poddaje się zmianie.

Nie jest to normalne zachowanie systemu windows, wygląda to na infekcję wirusową.

Proponuję wykonać skanowanie programem OTL według instrukcji:

otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html,

i poprosić fachowców forum o jego analizę.

Witam,

wiem, że jest to stary wątek, ale może ktoś tu jeszcze trafi. Otóż mam IDENTYCZNY problem, jak kedan1. Również u mnie zmiany wprowadzane w opcjach regionalnych (Zmień klawiatury/Pasek języka) nie są zapisywane, a pasek pojawia się jedynie przy wyskakującym okienku, proszącym o zezwalanie na działanie programów. Przed chwilą odkryłam brak paska języka, zaczynając pisanie pracy na studia, a że studiuję w Austrii, to na bieżąco potrzebuję klawiatury języka niemieckiego… Czy udało się już komuś znaleźć rozwiązanie?

Uruchom ctfmon.exe, a zaginiony pasek języka się pojawi. Program znajduje się w C:\Windows\System32\