Jak przywrócić poprzedni wygląd "Ten komputer" (8.1)

Cześć,

Po aktualizacji do Windowsa 8.1 “Mój komputer” zmienił się w “Ten komputer”. Zmiana nazwy mi nie przeszkadza, ale zmienił się też niestety wygląd tego miejsca. Elementy podzielone są na dwie grupy - Foldery (Dokumenty, Muzyka, Obrazy, Pobrane, Pulpit, Wideo) i Urządzenia i dyski (dyski, napędy, pendrive’y itp.). Zmiana ta zupełnie mi się nie podoba, o wiele bardziej odpowiadał mi poprzedni wygląd tego miejsca. Wie ktoś, jak go przywrócić? Szukałem już w Opcjach folderów, ale nic nie znalazłem.

Tam jest taka strzałeczka w górnej czëści do zwiniëcia tych bibliotek.

Chodzi Ci o zwinięcie grupy? To wiem, ale dalej nie wygląda to tak, jak poprzednio.

Witaj,

Można przywrócić poprzedni wygląd “(Ten) komputer”, poprzez edycję rejestru.

http://www.howtogeek.com/168081/how-to- … ndows-8.1/

Nie korzystałem z tego rozwiązania. Na temat poprawności działania tej metody, jej wpływu na stabilność eksploratora windows, nie wypowiadam się.

Ewentualne zmiany w rejestrze warto poprzedzić kopią rejestru lub/i punktem przywracania systemu.

Jest jeszcze jeden sposób, tj. ukrycie tych folderów w zakładce widok “ukryj wybrane elementy”, a następnie w opcjach folderów zaznaczenie" nie pokazuj ukrytych plików, folderów oraz dysków. Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości korzystania z opcji “pokaż ukryte pliki, foldery i dyski” - oczywista oczywistość :smiley:

Wszelkich zmian dokonujesz na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam

Nie przywraca to dokładnie poprzedniego wyglądu, a jedynie usuwa tą grupę, ale dzięki, przyda się.