Jak przywrócić poprzednią postać obrazka?

Witam. Mam problem. Edytowałem sobie zdjęcie i na chwile gdy odszedłem od komputera mój młodszy kuzyn zapisał mi to zdjęcie gdy jeszcze nie było skończone i teraz nie nadaje się do niczego. Nie mam kopii tego zdjęcia a bardzo bym chciał odzyskać pierwotną postać. Czy jest taka możliwość? Proszę o pomoc.

Wątpie… ;/

kiedyś czytałem że tak można tylko to bylo dawno i pamiętam jak to się robi a tym bardziej gdzie to czytałem. Dlatego tu napisałem.

Hmm, zależy, jaki program. Ja do doświetlenia czy innych podstawowych funkcji korzystam z Picasy2, po zedytowaniu i zapisaniu w folderze, gdzie było zdjęcie, robi się folder ukryty o nazwie Originals i tam mam zdjęcia w formie takiej, jakie było przed obróbką.

Większość programów do edycji i obróbki grafiki ma w swoich opcjach “Cofnij”. Wystarczało tylko kliknąć zaraz po stwierdzeniu iż niepożądane zmiany zostały zapisane …

ale czy działa to po zapisaniu zdjęcia i zamknięciu programu?

chebinho , sprawa przedstawia się tak: jeśli Twój kuzyn zapisał zdjęcie jako osobny plik (przykładowo Plik->Zapisz jako…) to masz to oryginalne zdjęcie, ale jeśli zapisał zdjęcie (Plik->Zapisz) to plik już się nadpisał i nic się nie da zrobić (chyba, ze edytowałeś na innej warstwie w co wątpię).

tak edytowałem na warstwach ale jak on zapisywał to musiał połączyć wszystkie (Gimp) i on nadpisał plik… Szkoda że nic się nie da zrobić. Ale dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Spróbuj programem do odzyskiwania danych znaleźć odtworzyć wersję pliku.