Jak przywrócić poprzednią postać obrazka?


(Hebka) #1

Witam. Mam problem. Edytowałem sobie zdjęcie i na chwile gdy odszedłem od komputera mój młodszy kuzyn zapisał mi to zdjęcie gdy jeszcze nie było skończone i teraz nie nadaje się do niczego. Nie mam kopii tego zdjęcia a bardzo bym chciał odzyskać pierwotną postać. Czy jest taka możliwość? Proszę o pomoc.


(Mrylec) #2

Wątpie... ;/


(Hebka) #3

kiedyś czytałem że tak można tylko to bylo dawno i pamiętam jak to się robi a tym bardziej gdzie to czytałem. Dlatego tu napisałem.


(Anusiekkk3) #4

Hmm, zależy, jaki program. Ja do doświetlenia czy innych podstawowych funkcji korzystam z Picasy2, po zedytowaniu i zapisaniu w folderze, gdzie było zdjęcie, robi się folder ukryty o nazwie Originals i tam mam zdjęcia w formie takiej, jakie było przed obróbką.


(kalamita) #5

Większość programów do edycji i obróbki grafiki ma w swoich opcjach "Cofnij". Wystarczało tylko kliknąć zaraz po stwierdzeniu iż niepożądane zmiany zostały zapisane ....


(Hebka) #6

ale czy działa to po zapisaniu zdjęcia i zamknięciu programu?


(Olixxx94) #7

chebinho , sprawa przedstawia się tak: jeśli Twój kuzyn zapisał zdjęcie jako osobny plik (przykładowo Plik->Zapisz jako...) to masz to oryginalne zdjęcie, ale jeśli zapisał zdjęcie (Plik->Zapisz) to plik już się nadpisał i nic się nie da zrobić (chyba, ze edytowałeś na innej warstwie w co wątpię).


(Hebka) #8

tak edytowałem na warstwach ale jak on zapisywał to musiał połączyć wszystkie (Gimp) i on nadpisał plik.. Szkoda że nic się nie da zrobić. Ale dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


(impassive) #9

Spróbuj programem do odzyskiwania danych znaleźć odtworzyć wersję pliku.