Jak przywrócić sektor rozruchowym MBR po usunięciu Linuksa?

Witam, nie wiem w jaki sposób odzyskać partycje MBR, chce wyrzucić linuxa i używać tylko Win 7, lecz wiem, że usunę razem z linuxem GRUB-a, i nie wiem jak przywrócić MBR, żeby Win 7 bootował normalnie?

Szukałem w internecie i nic nie mogłem znaleźć dla mojego komputera (model jak w podpisie)

Jak bezpiecznie usunąć Linuxa, żeby nie namieszał i wszystko było ok z moim komputerem?

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, żeby nie tracić Windowsa 7, i tym samym partycji Recowery na której jest kopia systemu,

Na linuxa utworzyłem 3 partycje (home, SWAP, / ) i moje pytanie czy mogę je usunąć pod Windowsem ?

Pozdrawiam

  1. MBR to nie partycja :wink:

  2. Co zrobić:

Eassos PartitionGuru Free - ten program zrobi wszystko co chcesz, łącznie z naprawą MBR :wink:

A działa na win 7 64-bit?

Podobno nie działa to na 64-bit tylko na 32, i że na 64 trzeba mieć wersje Pro

To masz jeszcze AOMEI Partition Assistant 5.1 Home Edition - jak Pan sobie życzy :wink:

Słabo coś szukałeś.

Na przykład tak, jak to opisałem tutaj http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak- … 31953.html

Pozdrawiam!

Zrobiłem tak jak mówiłeś, i teraz jak dołączyć miejsce na dysku należące do linuxa do partycji Win 7? wystarczy je sformatować?

Czy trzeba coś jeszcze zrobić?

Formatujesz partycje po linuxie.

Teraz masz swoje partycje + obszar nieprzydzielony , klikasz prawym przyciskiem myszy na Mój komputer - zarządzaj dyskami i wtedy widzisz swoje partycje + nieprzydzielone miejsce. Klikasz prawym klawiszem myszy na dowolną partycję i wybierasz "rozszerz dodajesz wolne miejsce i to by było wszystko. Oczywiście z wolnego miejsca mo0żesz utworzyć nową partycję ale to już zależy od Ciebie.

Dzięki wielkie, już wszystko zrobiłem tak jak powinno być z waszą pomocą.

Pozdrawiam.