Jak przywrócić Sidebar - pasek boczny systemu?

(czaprak) #1

Witam. Podczas odinstowywania HP Advisor programem Revo Uninstaller, przez moje gapiostwo pozbyłem się bocznego paska systemu, czyli "sidebar". System "niby" nadal działa prawidłowo ale szkoda tego paska. Po raz pierwszy próbowałem użyć opcji "punktu przywracania systemu". Niestety próby kończyły się komunikatem o niepowodzeniu z nieustalonych przyczyn. Z powodu braku paska nie chcę ponownie instalować systemu. Nadmieniam, że nie jestem znawcą systemu, tylko użytkownikiem. Może użytkownicy forum zetknęli się z tym problemem i podpowiedzą co mogę zrobić w celu odzyskania paska bocznego.

(Semtex) #2

Skoro masz Revo to otwórz program-> na górze "Narzędzia"->Auto-start->sprawdź czy pasek boczny "sidebar" ma "ptaszka" :wink: , jeżeli nie to go postaw, zrób restart i powinno być OK.

(czaprak) #3

Cześć Semtex. Niestety, w Auto-start nie ma "sidebar". Problem leży w tym, że prawdopodobnie wywaliłem przypadkowo rejestr lub inny element. Probram fizycznie istnieje, lecz się nie uruchamia. Ale dziękuję Tobie za odpowiedź.

(Semtex) #4

Poczytaj ten poradnik, powinieneś w nim znaleźć odpowiedź na twój problem.

(CZiPEN) #5

Sidebar'a na pewno sobie nie usunąłeś więc wejdź do Program Files/Windows Sidebar i go uruchom. W opcjach będzie pozycja do automatycznego uruchamiania razem z systemem, a jeśli to nie zadziała to możesz sobie zrobić skrót do sidebar.exe i przenieść go do folderu Autostart w Menu Start.

(czaprak) #6

Do semtexa. Czytałem i próbowałem bez pozytywnych efektów. Pkt.1 - uruchomiłem wskazany programik, nie pomogło, ale on tj. program, inaczej wyglądał niż w opisie (może coś pokręciłem). Pkt. 2 - wpisałem te trzy linie, które potwierdziły "OK" prawidłowość wpisów, też bez sukcesu. Pkt. 3 - nie podmieniałem plików, moja wiedza w tym zakresie zbyt mała, bałem się b.dużych problemów. Ale dziekuję Tobie za poświęcony czas i chęć pomocy. Będę sledził forum, może po pewnym czasie wrzucisz "złotą myśl".

Do CZiPEN-a. Mam PC-ta (1 rok) z opisanym problemem od paru dni i mam lapka (2 lata) który jest OK. Oba komputery są z Vistą Premium. Z tego powodu jestem zorientowany jak sidbar'a uruchomić. Niestety w opisanym problemie, nie mogę uruchomić sidbar'a z żadnego poziomu, choć program fizycznie istnieje. Nie ma go obecnie w Autostarcie, ale przeniesienie .exe nic nie pomoże skoro się nie uruchamia. Brakuje być może drobnego ale istotnego elementu, pliku, itp. Ale Tobie dziękuję za próbę pomocy. Liczę na kolejne podpowiedzi.

Przy okazji tego problemu pojawił się kolejny. Dlaczego nie działa poprawnie w PC żaden punkt przywracania systemu? Poza w/w problemami PC działa dobrze, dlatego chcę uniknąć ponownej instalacji systemu.

(Semtex) #7

Zrób tak: w menu start, w polu "wyszukaj pliki i programy" wpisz CMD, wynik wyszukiwania kliknij prawym myszy i wybierz opcję "Uruchom jako Admin", zostanie otworzone okno wiersza poleceń, w które wpisz sfc/scannow i potwierdź Enter, zostanie przeprowadzone skanowanie pod kątem spójności plików systemowych, jeżeli zostaną znalezione błędy to system postara się je naprawić, po zakończonym skanowaniu zamknij okno wiersza poleceń i zrób restart, o zakończeniu skanowania zostaniesz poinformowany komunikatem.

Cudu po tej metodzie się nie spodziewaj ale jest mała szansa że pomoże :slight_smile: .

(czaprak) #8

Semtex jesteś WIELKI. Co prawda nie próbowałem Twojej ostatniej metody, ale znalazłem temat "Przywracanie systemu", w którym Ty 27-01-2010 wyjaśniłeś dlaczego nie działa poprawnie punkt przywracania systemu. Zrobiłem to tak jak napsałeś w trybie awaryjnym. Poczułem ulgę, gdy po tej operacji zobaczyłem po prawej stronie ekranu sidbar'a. Tak że jest obecnie wszystko OK. Jeszcze raz bardzo Tobie dziękuję za pomoc. Przy okazji zauważyłem, że mocno nas użytkowników wspomagasz swoją olbrzymią wiedzą. Dzięki.