Jak przywrócić stary menadżer pobierania w Mozilla Firefox 26?

Witam.

 

Zaktualizowałem Firefoxa do najnowszej wersji i wszystko byłoby wporządku tylko teraz pobieranie plików poprzez przez przeglądarkę zostało zmienione. Wem, ze przy, którejś wersji to już było i jakoś się to zmieniało na stary styl tylko nie wiem jak.

 

Prosze po pomoc.

Wpisz w pasku adresu{  about:config   }Potem wyszukaj linię: browser.download.useToolkitUI     -false    Następnie 2 x klik zmień na “true”. Po restarcie Firefox’a masz poprzedni panel pobierania.

 

 

Niestety nie pomaga: http://i44.tinypic.com/1z1fqiv.jpg

Od wersji 26 nie można już przełączyć się na stary menedżer pobierania (brak kompatybilności z nowym jsAPI).

Aby wrócić do możliwości aktywacji starej wersji DLM, należałoby zacząć korzystać z Fx 24 ESR (tylko w niej “przełącznik” browser.download.useToolkitUI będzie działać jaszcze przez jakiś czas) lub liczyć na to, że jakiś dev-addon stworzy ekwiwalent w postaci rozszerzenia przywracającego działanie starego menedżera pobierania.

No to poprawili - nie ma co :-x

 

Dzięki za wyjaśnenia.

nowyforumowicz

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Wydaje mi się że nie wykonałeś dobrze polecenia ponieważ po wpisaniu w pasek - about:config - powinna się pokazać lista konfiguracji Firefoxa i z tej listy ( a nie poleceniem wyszukaj ) wyszukujesz odpowiednią linijkę,zmieniasz dane,przewijasz na koniec listy i zatwierdzasz zmianę.

********

 

Na to samo wychodzi http://i42.tinypic.com/28ver90.jpg Zatwierdzania żadnego nie ma na dole listy http://i43.tinypic.com/2l96vo.jpg Poza tym to co pisał @ManieKMP wyjaśnia raczej sprawę.

@errata72, na mozillazine już kilka tematów o tym powstało (przykład), od 26-ki parametr nie działa ze względu na dokonane zmiany (nowe JavaScript API), z tego też względu padły dodatki działające pod DLM-em (choćby taki Download Statusbar, dopiero 2-ka ma to naprawić).

 

PS. Czwarty komentarz tego tematu chyba rozwieje wątpliwości :wink:

Dzisiaj się przekonałem. Na co dzień używam IE11ale pobrałem najnowszego Firefoxa i faktycznie nie da się zmienić na stare okno pobierania.Ale muszę powiedzieć że nowy menedżer pobierania wygląda całkiem fajnie.

Da się przywocić okienko z wcześniejszej wersji firefoxa w wersji 26.

Sam niestety zainstalowąłem wersję 26 i szukałem jak to naprawić

Instalacja opisywanego dodatku rozwiązuje skutecznie (na dziś) problem

http://www.download.net.pl/jak-przywrocic-stare-okno-pobierania-plikow-w-firefoksie/n/2734/

 

Szukam jeszcze sposobu rozwiązania innego problemu w firefoxie 26.

Po zmianie firefoxa z wersji 24 na 26 zwiększyły się odstępy w bocznej liście zakładek pomiędzy zakładkami przez co na wysokość mieści się ich teraz mniej niż w 24.