Jak przywrócić sterowniki?

Witam serdecznie, gdzieś 2 tygodnie temu instalowałem nowsze wersje sterowników do karty graficznej, jakiegoś tam urządzenia systemowego i monitora, ale teraz w grach grafika się rozmazuje itd. Więc usunąłem sterowniki do karty graficznej, monitora i wgrałem z powrotem z oryginalnej płyty którą dostałem z komputerem. Ale grafika w grach dalej się rozjeżdża itp. jak widzicie nie pamiętam wszystkich sterowników. Czy jest jakiś program czy cokolwiek, aby usunąć wszystkie te podstawowe sterowniki z komputera i zainstalować je jeszcze raz z płyty. Pisząc podstawowe mam na myśli te które dają na płytach itd.

Jaką posiadasz kartę graficzną i system operacyjny ?

Dodatkowo pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Mikroukład płyty głównej

Jak prawidłowo kasować stery

viewtopic.php?t=9838

viewtopic.php?f=7&t=213229

Na początek nie instaluj grafiki a zacznij od chipsetu płyty.

Rozmazana grafika… a może to są typowe efekty które powinny być w danej grze? Tak jak to np ma miejsce w need for speedach przy zwiększającej się prędkości wszystko jest coraz bardziej rozmazane.

A więc, nie użyłem program Dirver Cleaner, ponieważ nie jest na Windows Vista a ja mam Vista SP1. Poza tym nie bardzo ufam takim program do czyszczenia plików rejestru, kiedyś takowych używałem i musiałem format robić bo usunęły potrzebne pliki.

Usunąłem sterowniki z poziomu Panel sterowania, Program i funkcje, następnie sterowniki chipsetu z menedżera urządzeń. Uruchomiłem komputer ponownie, zainstalowałem wszystkie sterowniki ze swojej płyty i już grafika jest idealna :smiley:

Dziękuję za odpowiedzi :wink: