Jak przywrócić system

Czy istnieje możliwość przywrócenia systemu z przed 30 dni?Mam taki problem że kiedyś zbyt duzo wysprzątałem i powyrzucalem i od tej pory mam same problemy z programami.Niestety niedziala przywracanie systemu poniewaz niema pamieci(wyrzuciłem)Czy mozna odzyskac jakimś programem pamieć z przed miesiąca?Niestety te programy sprzątające też odinstalowałem.Mam Windows XP Pro

[list=]Popacz tutaj

http://www.internetstandard.pl/ftp/1243 … %20pl.html

ale ten program Data Disc Recovery w czasie skanowania znika

http://www.handyrecovery.com/

Złączono Posta : 22.11.2006 (Sro) 15:21

a jednak znalazlem dobry darmowy program i prosty w użyciu Platforma: Windows 9x/Me/NT/2000/XP/2003

System plików: FAT12/16/32 i NTFS/NTFS 5

UPDATE: Progs przestał być już darmowy ale ciągle jest dostępna wersja darmowa 1.0 i właśnie tę linkuję. Do zassania TU.

Handy Recovery jest naprawdę “handy”. To malutki i super prosty w obsłudze programik służący do odzysku plików:

  • skasowanych z dysku lub dyskietki

  • usuniętych już z Kosza lub skasowanych bez przejścia przez Kosz

  • usuniętych przez wirusa, awarie zasilania i dysfunkcję softu

Najpierw wybieramy z górnego menu dysk do analizy, potem klikamy Analyze. Wynik skanu pokaże nam się jako drzewko explorera. Pliki usunięte pokażą się z ikonkami krzyżykowymi. Można użyć przycisku Filter by wyszczególnić w okienku tylko pliki skasowane. Wystarczy teraz z prawokliku wybrać opcję Recover. W ten sposób można odzyskać nawet hurtem całe skasowane drzewo folderów. Pliki można sejwować na każdy dysk, który jest dostępny. Dodatkowo dla plików systemu NTFS są 2 opcje do wyboru: prócz głównego pliku można odzyskać dodatkowe ścieżki wykorzystane na NTFS do gromadzenia dodatkowych info o plikach.

Użytkownicy XP dla testu mogą sobie wykonać fajne doświadczenie.

  1. Tworzymy dyskietkę startową MS-DOS poprzez prawy klik na napęd dyskietek >>> Format >>> Create an MS-DOS Startup Disk

  2. Tak utworzoną dyskietkę analizujemy w programie …

Efekt: Zobaczycie mnóstwo skasowanych plików! A tak. Dyskietka startowa dla XP to shackowany przez Microsoft bootdisk Windowsa Millenium! Microsoft te pliki wykasował ale na dyskietce ciągle są ślady po ich obecności. Np. skasowany przez Microsoft FDISK.EXE będzie miał nazwę ?DISK.EXE…