Jak przywrócić ukryte ikony w panelu sterowania?

Witam… Problem mój dotyczy Panelu Sterowania w Windows Vista Ultimate SP1 PL. Poprzez jeden z tweakerów ukryłem, wydawało mi sie, nie potrzebne ikony.Jednak ten tweaker się “popsuł” i nie mogę przywrócić owych ustawień. Szukałem w Google informacji jak ikony przywrócić ale niestety nie znalazłem odpowiedzi. W gpedit.msc też jest niby wszystko w porządku :confused: Proszę o pomoc, gdzie w rejestrze odbudować zagubione ikony.

wiem tylko jak w xp, morze w viscie jest podobnie:

w exploatorze windows (np. panelu sterowania) dajesz narzędzia > opcje folderów > widok > resetuj wszystkie foldery

Franc zrobiłem jak poleciłeś. jednak nic to nie dało. Po prostu w rejestrze są klucze, które ukrywają dane aplety w Panelu Sterowania. Niestety nie wiem które. Proszę o kolejne porady.

Zapomniałem dodać że ukryłem te aplety przy pomocy Yamisoft Vista Manager. Jednak teraz gdy w podmenu Utilities (narzędzia) klikam na Control Panel to nie otwiera mi się okno z widocznymi i ukrytymi apletami tylko sam Panel Sterowania :confused: :-x nie używam przywracania systemu ze względu na bezpieczeństwo. Używam obrazu dysków, jednak zanim zrobię update obrazu dysku chcę ten problem naprawić.

Hm… może kliknij w Panelu Sterowania wygląd klasyczny?

FadeMind , pamiętasz jakie elementy panelu sterowania usunąłeś ??

W tym przypadku niezbędna będzie modyfikacja rejestru.

rokko zamieszczam screen http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/60dab2732004a866.html

z tego co wiem to usunąłem aplet Udostępniania i Sieci, na którym mi bardzo zależy :confused:

W uruchom wpisz ncpa.cpl i napisz czy masz dostęp do apletu. Jeżeli nie, to masz permanentnie zablokowany dostęp do zarządania połączeniami sieciowymi.

Daj zrzut z całą zawartością panelu sterowania, przełącz do widoku klasycznego.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/34e33114963a9dbd.html - widok klasyczny

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 22:16 został dopisany post przez FadeMind

ncpa.cpl niestety nie uruchomił niczego :confused:

jak to odlokować?? rokko czekam na instrukcje

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 22:19 został dopisany post przez FadeMind

acha… jak wpiszę w wyszukaj ncpa.cpl to wyszuka mi bibliotekę apletu panelu sterowania ale nie mogę jej uruchomić :confused:

W rejestrze sprawdź czy w tych kluczach masz jakieś wpisy (po prawej).

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Network

W oknie po prawej nadaj każdemu wpisowi wartość 0 = nieaktywny (1 = aktywny), wartości mają być typu DWORD

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Network :

151faf6017272062m.jpg

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System :

d4fa1d6c32f954c4m.jpg

podaj jakie wartości DWORD muszę dodać :slight_smile:

Jeżeli nic tam nie ma to OK, chodziło mi o taką sytuację jak na tej stronie przedstawiono http://binboy.sphere.pl/index.php?show=137

NoEntireNetwork ustaw na “0”

Szkoda, że nie mam group policy na swej Viście :frowning: . Mógł bym to łatwo zweryfikować, co jest nie tak z Twym systemem.

rokko dzięki :slight_smile:

Poczytam info na tej stronie której dałeś link. Jeżeli miałbyś jeszcze jakiś pomysł to czekam :slight_smile: Miłej niedzieli :slight_smile:

Dodatkowo poczytaj jeszcze to http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_rejestr_blok_02.php

dzięki :slight_smile: tylko mam nadzieje że te porady sprawdzą sie w Viscie :slight_smile:

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 11:54 został dopisany post przez FadeMind

Ograniczanie dostępu do Panelu sterowania

Wybranemu użytkownikowi lub wszystkim użytkownikom możemy całkowicie zablokować dostęp do Panelu sterowania lub tylko wybranych funkcji.

Za ograniczenie dostępu do wybranych apletów odpowiada klucz:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\don’t load]

W przypadku gdy nie znajdziemy w wybranej gałęzi klucza don’t load trzeba go utworzyć poleceniem: Edycja - Nowy - Klucz

Decydując się na zablokowanie dostępu do wybranej funkcji, w otwartym kluczu don’t load tworzymy wartość typu REG_SZ poleceniem: Nowy - Wartość ciągu. Klikając prawym przyciskiem myszy wpisujemy odpowiednią wartość REG_SZ, a dane wartości ustawiamy na No.

Lista najczęściej spotykanych wartości to:

System - sysdm.cpl

Połączenia sieciowe - ncpa.cpl

Ekran - desk.cpl

Dodaj/usuń programy - appwiz.cpl

Opcje internetowe - Inetcpl.cpl

Kontrolery gier - joy.cpl

Opcje modemu i telefonu - telephon.cpl

Time and Date Properties - timedate.cpl

Opcje regionalne i językowe - intl.cpl

Opcje zasilania - powercfg.cpl

Mysz - main.cpl

Opcje ułatwień dostępu - access.cpl

Dodaj sprzęt - hdwwiz.cpl

Dźwięki i urządzenia audio - mmsys.cpl

Konta użytkowników - nusrmgr.cpl

Mowa - sapi.cpl

Dostęp można w każdej chwili przywrócić usuwając odpowiednią wartość.

Pełną lub niemal pełną lista apletów dostępnych z poziomu Panelu sterowania (również tych, które pojawiają się przy instalacji niektórych urządzeń i programów) znajdziesz tutaj w oryginalnym brzmieniu.

Za całkowite ukrycie Panelu sterowania dla wybranego użytkownika odpowiada z kolei klucz:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

a dla wszystkich użytkowników:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

Sądzę, że zasada posługiwania się gałęzią HKEY_CURRENT_USER i HKEY_LOCAL_MACHINE powoli staje się oczywista i w kolejnych przykładach będę się ograniczać tylko do ustawień użytkownika.

We wskazanym kluczu dodajemy nową wartość typu DWORD o nazwie NoControlPanel, a dane wartości ustawiamy na 1 (niewidoczny) lub 0 (widoczny)

O tę poradę chodziło :slight_smile: DZIĘKUJĘ rokko :):):):):):):):):slight_smile:

90% z nich działa pod Vistą, sprawdzałem.

TEMAT MOŻE ZOSTAĆ ZAMKNIĘTY.PROBLEMY ROZWIĄZANE.