Jak przywrócić ukryte przypięte ikony na pasek zadań?

Witam.

Musiałem przeinstalować system. W moim przypadku, dysk systemowy posiada tylko folder Windows i tzw. pliki i foldery operacyjne (Boot, System Volume Information itd.) Reszta folderów (program files, users itd) mam na dysku D. Pozmieniałem wpisy w rejestrze, aby wszystko było po staremu. Nie mogłem skorzystać z kopii zapasowej. Miała za stare ustawienia. Musiałem więc niektóre pliki przekopiować ręcznie z profilu użytkownika na nowe miejsce. W wersji przed nową instalacją miałem tam plik NTUSER.DAT, który przez pomyłkę zastąpiłem nowym. Niby nic, ale stary miał 3MB, a nowy ok. 700KB. Wynik tego był taki, że układ ikon na pulpicie zmienił się na domyślny i dodatkowo zniknęły mi ikony w menu start i właśnie na pasku zadań (szybkie uruchamianie) do programów, które miałem zainstalowane wcześniej. Wiem, że większość z nich muszę od nowa zainstalować. Przypiąłem kilka ikon do paska, ale się okazało, że po najechaniu na nie, w opisie za nazwą programu pojawia się (2). Wygląda to tak, jakbym miał na tym pasku gdzieś ukryte ikony od tych samych programów. Poszukałem trochę w sieci i znalazłem folder Roaming/Microsoft w profilu użytkownika. Tam są wszystkie skróty do programów, które miałem wcześniej. Stąd dowiedziałem się, dlaczego mam na pasku zadań zdublowane ikony. Pasek zadań mam odblokowany. Czy jest możliwość przywrócenia tych skrótów poprzez modyfikację wpisów rejestru? 

NTUSER.DAT to jest właśnie jeden z plików przechowujących wpisy rejestru. Tak więc jego odtworzenie poprzez modyfikację - będzie ciężkie. Być może masz jeszcze kopię zapasową (bodajże plik o końcówce .LOG), ale obawiam się, że po reinstalacji systemu, samo pozmienianie wpisów w rejestrze nie pomoże (ale kto wie …).

Tak kończy się kombinowanie . Zainstaluj od nowa Windowsa tak jak się należy . Radzę przestań kombinować zwłaszcza w Rejestrze ! Zapoznaj się z problemami sygnalizowanymi w Podglądzie Zdarzeń . Tak zainstalowany system Windows to źródło niekończących się problemów o których nie masz pojęcia . Przenosić to można foldery , ale nie systemowe !

Dzięki za sugestię. Niestety plik .LOG i .regtrans-ms są małe i mają świeże daty. Można by było pobawić się w odzyskanie pliku programem typu recovery, ale to zbyt czasochłonne jest. Nie zakładałbym tego tematu, gdybym nie podmienił starego pliku NTUSER.DAT nowym, przenosząc dodatkowe foldery. Zawsze tak robiłem i było OK. Moje niedopatrzenie. Trochę szkoda, że wątki, które wypunktowała mi wyszukiwarka nt ukrytych ikon odnoszą się do tych z zasobnika. Spróbuję chyba pójść tą drogą, jeśli nikt więcej nic sensownego nie napisze.

@KAZDAN62

Wyluzuj. Nie siej profetycznych wizji, jeśli nie masz pojęcia o czym piszesz. Radzę poszerzyć wiedzę dostępną od czasów XP.

Pozostaje mi życzyć Ci “powodzenia w walce z wiatrakami” . Dla mnie taki system nie jest wart przysłowiowego “funta kłaków” . W7 to ja mam zainstalowany na SSD od drugiego dnia jego premiery . A Ty ? To raczej Ty nie masz bladego pojęcia jakie problemy Cię czekają w związku z tak “radosną twórczością” . Zadaj sobie trud i przeczytaj ~140 dzienników Podglądu Zdarzeń i spróbuj naprawić sygnalizowane tam problemy , a dojdziesz do wniosku : reinstalacja systemu . Jednak mam obawy co do Twojej “pilności” . Komu by chciało ? Nie ? “Termometr stłuczony , więc gorączki mieć nie mogę .”

“W poszukiwaniu straconego czasu”

Chyba piszesz tutaj dla samego pisania, panie Wszechwiedzący.  Prawie jak w reklamie z rodzaju “etopiryna dobra na wszystko”. Spokojności życzę.