Jak przywrócić usunięte pliki z pen drive'a?

Witam. Mam drobny problem. Chciałem przenieść pewnien program (1GB) z komputera na laptop. Najszybszym sposobem było przez pen drive’a. Jednak wyskoczył mi komunikat, że za mało miejsca. Wobec tego chciałem przenieść zdjęcia z pen drive’a na komputer, ale to by za długo trwało. Pomyślałem więc: usunę te zdjęcia, przeniose program, wejdę i przywróce z kosza na pen drive’a. Niestety zdjęcia zamiast do kosza po prostu zniknęły, tak jakbym dał opróżnij kosz.

Zatem mam pytanie, czy i jak da się przywrócić zdjęcia. Myślę, że jest jakiś program, bo np. mój brat kiedyś jakimś cudem przywrócił zdjęcia. Tylko mam prośbę, proszę nie odsyłać mnie do innych tematów, bo gdzie nie wejde, to albo strona nie istnieje, albo jest niezrozumiale napisane.

Polecam TestDisk - PhotoRec, sam nim odzyskałem spore ilości zdjęć z zawirusowanych pendrive’ów po formacie.

Ja polecam program Recuva.

Nie odzyskasz wszystkich zdjęć z pendrive ale większość

tutek do PhotoRec

Dzięki za informacje, ale jeszcze mam pytanie odnośnie TestDisk - PhotoRec. Zainstalowałem i co dalej mam zrobić? Aby odzyskać zdjęcia.

Kolega Fix00ser podał w swoim poście link do poradnika.

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=15931

Pobrałem Linuxa(7-Zip 4.65), pobrałem 7-Zip 4.65, rozpakowałem paczke, ale jak instaluje poprzez 7-Zip 4.65 to wyskakuje mi błąd, co robić?

Pisz składniej, bo nie wiadomo o co ci chodzi.

Na jakim systemie chcesz instalować 7-zip ?

Do czego potrzebny ci jest ten program ?

Program ten służy do tworzenia lub rozpakowywania archiwów.

Programy uruchamia się z plików znajdujących się w rozpakowanym na dysku lokalnym katalogu.

Ps.: A może wątki ci się pomyliły ?

Rutra, jeżeli ten program co go przenosiłeś zajmował prawie calą objętość pendriv’a to za wiele nie odzyskasz, bo dane zostały nadpisane.

Spróbuj programem Recuva ! Nie odzyskasz wszystkiego, ale wszystko co się da.

z pendrive nic nie idzie do kosza tylko od razu w nicosc, a nawet jakbyś z dysku usunął do kosza to miejsca nie przybywa bo kosz to zarezerwowana przestrzeń dyskowa(np 10% partycji - standardowo) i mimo, że pliki są w koszu to nadal znajdują się na tej partycji a miejsca przybywa dopiero po opróżnienia kosza.

w przypadku pendrive nie rezerwuje kosz miejsca tylko pliki są wymazywane od razu, jeżeli chcesz odzyskać pliki to użyj Recover My Files albo programów podanych przez innych userów

Pozdrawiam

No tak pliki w koszu zajmują miejsce, ale nie na pen drive’ie. Na pen drive’ie mam 4GB, z czego zdjęcia zajmują 1GB, popróbuje jeszcze przywrócić, ale takie są skutki nowoczesnej technologii. Kiedyś zrobiło się zdjęcie czy wyszło, czy nie trzeba było wywołać i teraz mam w albumach tysiące wspomnień, a obecnie zdjęcia zgrywa się na płyty, pen drive’y itp. a późnie się żałuje jak się usnie.

Ewentualnie wysyłasz porgramem Picassa od Google jako prywatny album, i masz cały czas, gdzie chcesz, kiedy chcesz:)

Dobra dzięki, pobrałem Recuve i przywróciłem wszystkie zdjęcia, teraz jeszcze spróbuje odzyskać stare zdjęcia z 2006r., które usunąłem, bo zajmowały dużo miejsca a myślałem, że zgrałem je na płytke.