Jak przywrócić usunięte wpisy w Autoruns w rejestrze?

Witam. Niedawno zrobiłem optymalizację Autostartu w komputerze z użyciem menedżera Autoruns. Odznaczałem i usuwałem więc wybrane przez siebie pozycje w programie. Teraz mam potrzebę korzystania z niektórych programów i dodatków, lecz wpisy które usunąłem powodują, że są one niedostępne. I dlatego pytam: czy są sposoby na przywrócenie tych usuniętych komponentów z Autostartu np. poprzez utworzenie ich z powrotem w Edytorze rejestru? Jak dokładnie to się robi ?

Czy są jeszcze inne na to sposoby ? :expressionless:

Oczywiście…

Z kopii zapasowej xD

A jeśli nie ma kopii zapasowej rejestru ? Ręcznie powpisywać ? Mam te nazwy w logu z programu.

Skorzystaj z przywracania systemu.

Jeżeli nie posiadasz kopii zapasowej, to albo dodajesz programy do Autostartu(Start - programy - autostart) albo dodaj wpisy do rejestru w ścieżce podanej przez Autoruns, np. HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Na przyszłość nie korzystaj z opcji Delete, ale po prostu odptaszkuj niepotrzebny wpis.

Pozdrawiam.

Jak nie masz kopii zapasowej to ją zacznij robić.

Wiecie co jest najciekawsze? Dre się na każdego kto nie robi kopii zapasowych a sam ich nie robię. Kiedyś to mnie ugryzie w tyłek.

@up Jak jesteś w stanie coś naprawić szybciej niż przez przywrócenie kopii to nie ma sensu jej robić imo :slight_smile:

Temat wyczerpał adam9870, więc ten post można traktować jako mały offtop :slight_smile:

Dobrze, to jeszcze prosiłbym o więcej szczegółów jak dodać te wpisy do rejestru tzn. odnajduję dany klucz i w lewym panelu >>> Nowy > Wartość ciągu co wpisuję w rubryce Nazwa , Typ i Dane?

Rozumiem, że w Nazwa wpisuję pełną nazwę programu, ale czy potem klikam na nią prawym i Zmień nazwę?

W Dane wpisuję całą ścieżkę do programu podaną w Autoruns czyli najczęściej C:… itd. tak ?

A co wpisuję w rubryce Typ?

Możesz używać zmiennych systemowych (ale i tak nie wiesz co to, więc pisz pełną ścieżkę).

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Nazwa programu"="pełna ścieżka do programu z rozszerzeniem np .exe"

"Nazwa programu2"="pełna ścieżka do programu2 z rozszerzeniem np .exe"

Zapisz to w notatniku z rozszerzeniem reg (oczywiście po modyfikacji, a potem otwórz :slight_smile: (oczywiście linii może być więcej)

A co twojego pytania, jako dane wpisz ścieżkę do pliku, a nazwa cokolwiek (tylko by potem wiedzieć co jest co :stuck_out_tongue: )

Ja jednak prosiłbym jeśli to możliwe o przesłanie mi poprawnej formy tych usuniętych wpisów w formie pliku FIX.reg do scalenia, bo wiem że czasem jest taka możliwość.

Jeśli ktoś chciałby w ten sposób mi pomóc to jest to mile widziane i z góry Thx, ponieważ tych usuniętych wpisów jest ładnych kilka, a ja jednak nie czuję się na siłach z tym.

Podaję tutaj loga z Autoruns sprzed usuwania wpisów do przeglądnięcia:

AutoRuns 6.7z

Oraz te wpisy, które wyłączyłem i usunąłem. Proszę o uwzględnienie wszystkich z nich:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

=> Adobe ARM

=> Adobe ARM

=> Alcmtr

=> APSDaemon

=> Malwarebytes Anti-Malware (reboot)

=> QuickTime Task

=> QuickTime Task

=> RTHDCPL

=> SunJavaUpdateSched

=> UnlockerAssistant

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components

=> Wszystko.

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

=> ALLUpdate

=> Google Update

=> MSMSGS

=> NBJ

=> NBJ

=> QuickTime Task

=> swg

=> swg

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects

=> Wszystko.

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar

=> Wszystko.

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions

=> Wszystko.

Task Scheduler

=> Wszystko.

HKLM\System\CurrentControlSet\Services

=> FirebirdServerMAGIXInstance

=> gusvc

=> IDriverT

=> JavaQuickStarterService

=> MozillaMaintenance

=> Nero BackItUp Scheduler 4.0

=> ose

=> Quick Config Service

=> WMPNetworkSvc