Jak przywrócić usunięte wpisy w Autoruns w rejestrze?

(H@wkeye) #1

Witam. Niedawno zrobiłem optymalizację Autostartu w komputerze z użyciem menedżera Autoruns. Odznaczałem i usuwałem więc wybrane przez siebie pozycje w programie. Teraz mam potrzebę korzystania z niektórych programów i dodatków, lecz wpisy które usunąłem powodują, że są one niedostępne. I dlatego pytam: czy są sposoby na przywrócenie tych usuniętych komponentów z Autostartu np. poprzez utworzenie ich z powrotem w Edytorze rejestru? Jak dokładnie to się robi ?

Czy są jeszcze inne na to sposoby ? :expressionless:

(Xemidra) #2

Oczywiście...

Z kopii zapasowej xD

(H@wkeye) #3

A jeśli nie ma kopii zapasowej rejestru ? Ręcznie powpisywać ? Mam te nazwy w logu z programu.

(adam9870) #4

Skorzystaj z przywracania systemu.

Jeżeli nie posiadasz kopii zapasowej, to albo dodajesz programy do Autostartu(Start - programy - autostart) albo dodaj wpisy do rejestru w ścieżce podanej przez Autoruns, np. HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Na przyszłość nie korzystaj z opcji Delete, ale po prostu odptaszkuj niepotrzebny wpis.

Pozdrawiam.

(Xemidra) #5

Jak nie masz kopii zapasowej to ją zacznij robić.

Wiecie co jest najciekawsze? Dre się na każdego kto nie robi kopii zapasowych a sam ich nie robię. Kiedyś to mnie ugryzie w tyłek.

(Drobok) #6

@up Jak jesteś w stanie coś naprawić szybciej niż przez przywrócenie kopii to nie ma sensu jej robić imo :slight_smile:

Temat wyczerpał adam9870, więc ten post można traktować jako mały offtop :slight_smile:

(H@wkeye) #7

Dobrze, to jeszcze prosiłbym o więcej szczegółów jak dodać te wpisy do rejestru tzn. odnajduję dany klucz i w lewym panelu >>> Nowy > Wartość ciągu co wpisuję w rubryce Nazwa , Typ i Dane?

Rozumiem, że w Nazwa wpisuję pełną nazwę programu, ale czy potem klikam na nią prawym i Zmień nazwę?

W Dane wpisuję całą ścieżkę do programu podaną w Autoruns czyli najczęściej C:... itd. tak ?

A co wpisuję w rubryce Typ?

(Drobok) #8

Możesz używać zmiennych systemowych (ale i tak nie wiesz co to, więc pisz pełną ścieżkę).

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Nazwa programu"="pełna ścieżka do programu z rozszerzeniem np .exe"

"Nazwa programu2"="pełna ścieżka do programu2 z rozszerzeniem np .exe"

Zapisz to w notatniku z rozszerzeniem reg (oczywiście po modyfikacji, a potem otwórz :slight_smile: (oczywiście linii może być więcej)

A co twojego pytania, jako dane wpisz ścieżkę do pliku, a nazwa cokolwiek (tylko by potem wiedzieć co jest co :stuck_out_tongue: )

(H@wkeye) #9

Ja jednak prosiłbym jeśli to możliwe o przesłanie mi poprawnej formy tych usuniętych wpisów w formie pliku FIX.reg do scalenia, bo wiem że czasem jest taka możliwość.

Jeśli ktoś chciałby w ten sposób mi pomóc to jest to mile widziane i z góry Thx, ponieważ tych usuniętych wpisów jest ładnych kilka, a ja jednak nie czuję się na siłach z tym.

Podaję tutaj loga z Autoruns sprzed usuwania wpisów do przeglądnięcia:

AutoRuns 6.7z

Oraz te wpisy, które wyłączyłem i usunąłem. Proszę o uwzględnienie wszystkich z nich:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

=> Adobe ARM

=> Adobe ARM

=> Alcmtr

=> APSDaemon

=> Malwarebytes Anti-Malware (reboot)

=> QuickTime Task

=> QuickTime Task

=> RTHDCPL

=> SunJavaUpdateSched

=> UnlockerAssistant

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components