Jak przywrócić uszkodzony plik?

Jestem zrozpaczony, bo straciłem chyba bardzo ważne dane, jestem wręcz załamany. Dziś rano wszedłem do pliku z tekstem (te właśnie dane) w Word Padzie. Zrobiłem kilka korekt, po czym zapisałem i wyszedłem. Teraz wchodzę znów do pliku, by nanieść jeszcze kilka poprawek i ku mojemu zdziwieniu zamiast tekstu widzę same kwadraty. Jest to dla mnie naprawdę ważne, dlatego proszę o szybką pomoc. Mam nadzieję, że da się coś zrobić.

PS: Probowalem otwierać plik poprzez zwykły notatnik - tym razem nie pokazało się nic…

Może pogubiłeś czcionki?

Czy inne dokumenty się otwierają?

C:\WINDOWS\Fonts

Czy masz pliki w tym folderze?

Sprawdzałem, czcionka nadal jest ta sama - Times New Roman.

Tak, z innymi nie ma problemów.

Tak.

Możesz też spróbować otworzyć plik przez dowolną przeglądarkę internetową i próbować różnego kodowania znaków.

zapisz jako inny plik i sprawdź kodowanie.

Hmm, możesz przybliżyć, bo nie za bardzo się na tym znam. Otworzyłem przez FF i pytają mnie czy zapisać plik na dysku czy też otworzyć.

kliknij na otwórz

Przed tym kombinowaniem zrób sobie kopię zapasową tego pliku.

Tego też możesz spróbować, po prostu otwórz plik, wybierz zapisz jako i zapisz jako nowy plik, a na dole wybierz inny typ (inne kodowanie).

Kopię zapasowa zrobilem juz wcześniej (ach, że wcześniej o tym nie pomyślałem).

Niestety nic to nie daje. Zapisuje plik w notatniku, otwieram, a tam zupełnie pusto.

Może ma jakieś znaczenie to, że mój plik byl dokumentem sformatowanym, ale wątpię.

przyślij mi ten plik na e-mail - globo3@poczta.onet.pl

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 17:31

spróbuje go rozpracować

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Chyba nie o to chodziło. Musisz otworzyć plik w wordpadzie i następnie kliknąć na zapisz jako, a na samym dole w oknie zapisz jako typ spróbowac wybrać jakieś inne kodowanie niż jest domyślnie ustawione. Po tym otworzyć nowo utworzony plik.

Jeśli to nie pomoże to obawiam się, że nawalił Twój dysk twardy i uszkodzony został sektor z tym plikiem, mogło to spowodować utratę danych. Jednak polecam poczekać na wypowiedzi innych użytkowników, może coś poradzą

Robi się, w sumie to nic poufnego, to około 150 pytań do pewnego quizu ułożonych przeze mnie. Niby nic, a jednak dla mnie ma to ogromną wartość, harowałem nad tym mnóstwo czasu.

Tak btw, jest jakiś sposób na odzyskanie straconych danych, odzyskiwanie systemu czy coś w tym stylu. Żebym miał jakąś deskę ratunku, kiedy opercja “Pytania” by się nie powiodła.

Złączono Posta : 07.05.2007 (Pon) 17:39

O tym pisałem. Wybieram “Unicode”, otwieram zapisany plik (notatnik) a w środku pusto. Teoretycznie coś tam jednak jest, pokombinowałem trochę z czcionkami i po wybraniu niektórych pojawiają się kwadraty.

Istnieją sposoby odzyskiwania danych, możesz o tym poczytać na forum.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … nie+danych

Niestety ja nigdy tego nie używałem, więc Ci nie pomogę.

trudna sprawa bo rzeczywiście nic się z nim nie da zrobić

Czyli co radzicie? Da się jeszcze odzyskać te dane? Mam nadzieję, że tak

Pokombinowałem trochę z czcionkami i okazuje się, że gdy wybieram czcionkę bez normalnych liter (przedstawia tekst jako kwadraty i różne inne dziwne znaki), np. Marlett, to Word Pad zawiesza się. Może coś w tym jest…

Czy naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? :frowning:

Zgodnie z życzeniem asteriska kontynuuję dyskusję w tym temacie.

Zatem De Niro, zrobiłem tak, jak radziłeś. Wpisałem plik do rejestru, zatem co dalej? Nie chciałbym czegoś zepsuć. :slight_smile:

@De Niro chce Ci powiedzieć że nie ten wpis do rejestru Ci podał zamiast na Worda do podał na Painta, za co bardzo przepraszam i zapewniam że nie doszło do żadnego uszkodznia.

Proszę dodać następujący wpis do rejestru, to samo czyli otworzyć notatnik wkleić zawartość, zapisując z rozszerzeniem reg

Niestety nie pomaga. Wpisałem zapisałem z rozszerzeniem .reg, wprowadziłem do rejestru. Zresetowałem kompa, otwieram plik i nadal zamiast tekstu są kwadraty. Przestałem wierzyć, że uda mi się naprawić ten plik :frowning:

hmm… zrób tak, przytrzymaj klawisz Ctrl następnie najedz kursorem na dany plik i przenieś go, gdzie utworzy sie kopia.

Kopia jest taka sama - czyli poważnie uszkodzona.

Złączono Posta : 11.05.2007 (Pią) 12:53

Mogę też przesłać ten plik do analizy, może udałoby Ci się go rozpracowac.