Jak przywrócić wcześniejsze sterowniki audio?


(Loretta1316) #1

Ach, wczoraj zrobiłam największą głupotę i postanowiłam pogrzebać trochę na pasku zadań, co w efekcie zaowocowało bałaganem w zakładce "kontrolery dźwięku, wideo i gier" w menadżerze urządzeń. Poprzestawiałam coś i teraz w zakładce dźwięk (tu przy zegarze, ten głośnik), w mikserze nie mam ani wcześniejszego "Speaker", ani Realtek (z ikoną home theater) tylko "głośniki" i cyfrowe połączenie audio (zamiast realtek) i rzekomo niepodłączony ATI HDMI Output.

Z góry mówię, że nie wiem, jak to odkręcić (jestem laikiem w tym Winowsie, w Xp pewnie nawet bym czegoś takiego nie zrobiła).

Swoją drogą nasuwa mi się jednak pytanie, czy aktualizacja sterowników może przywrócić poprzednie opcje, czy raczej trzeba rozwiązania szukać gdzie indziej?

Z góry dzięki za pomoc. :frowning:


(Gural7) #2

Aktualizacja bądz,odinstalowanie obecnych sterowników i zainstalowanie ich na nowo,pewnie gdybym widział ten problem przed oczami bym to odkręcił ale tak to raczej moge gdybać co przestawiłaś,ale to nieważne,odinstaluj sterowniki i jak ewentualnie zapyta czy usunąc ustawienia zgódz się ,przeczyść po tej instalacji rejestr tym programem http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html i po zrobieniu tej czynności zainstaluj sterowniki na nowo,jak będą możliwe zainstalowanie nowszych to zainstaluj te nowsze.

Pozdrawiam


(Loretta1316) #3

Post już nieaktualny, problem naprawiłam 20 min po jego napisaniu. Mimo to dziękuję za pomoc:)