Jak przywrócić widoczność plików na dysku zewnętrznym?

Aktualizowałem tablet Lenovo Miix 3 z Win 8.1 Update do Win 10. W trakcie pobierania plików, instalator aktualizacji wyświetlił komunikat, iż potrzebny jest dodatkowy dysk, ponieważ ten wbudowany ma zbyt małą pojemność. Podłączyłem zewnętrzny dysk i aktualizacja przebiegła pomyślnie. Potem jednak zorientowałem się, że instalator aktualizacji utworzył na moim dysku foldery z plikami systemu, i po kliknięciu w właściwości dysku Dysk lokalny (D:), dysk przedstawia się jakoby miał rozmiar 31,9 GB, z zajętym miejscem na nim 6,82 Gb, i tylko to widać, gdy ten dysk podłączę do Miixa, lub laptopa. Nie widać nic z tego, co było wcześniej zapisane na tym dysku. Dysk ma pojemność 1000 GB i w około 70 procentach jest zapisany. Co zrobić, by pokazała się reszta plików? Przekopiować owe pliki, zapisane przez instalator aktualizacji, i usunąć z dysku? Proszą o fachową poradę.

Te słowa piszę już 29.01.2016. Problem już rozwiązany. Trzeba mi było usunąć utworzoną podczas aktualizacji partycję i utworzyć nową, obejmującą obszar całego dysku i to zrobiłem, korzystając z funkcji “Zarządzanie dyskami”. Niestety moje pliki na dysku zostały utracone. Pewną pociechą dla mnie jest to, że wiele z nich trzymam dodatkowo “w chmurze”. Najważniejsze jednak, że odzyskałem swój dysk i całą jego pojemność. Jeżeli ktoś z Was będzie aktualizował system do Windows 10, na urządzeniu z niewielką pojemnością dysku, to niech lepiej przygotuje sobie jakiś pusty dysk lub lepiej kartę micro SD (jeśli to tablet Miix 3), bo mój przypadek jest ostrzeżeniem, jak łatwo można stracić swoje zapisane na dysku dane.