Jak puścić przelew z PL do UK?


(sdlike) #1

Tradycyjnie przez bank? Mam konto w mBanku - ile to będzie kosztowało i jak długo będzie szło? Bank docelowy to Barclays w UK.


(Cedar) #2

Nie uważasz, że w tak ważnym temacie najlepszym miejscem dla uzyskania informacji będzie strona Twojego banku? Zapewniam cię, że jest tam wszystko, ze szczegółami napisane

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=mbank+jak+pu%C5%9Bci%C4%87+przelew+z+PL+do+UK

Opłaty są w tabeli prowizji Twojego konta (nie jest to zbyt tanie) + dojdzie jeszcze przewalutowanie (a to może “zaboleć”)

A może Google Ci wyłączyli?


(mirektopolanek) #3

Hee, po kliknięciu w Twój link pojawia się link do dobrychprogramów na Google :slight_smile:

 

Żeby przewalutowanie Cię nie zabolało to lepiej zapoznaj się z ofertą easysend.pl - mają tam bardziej rynkowe kursy. Koszta przelewu to też jakieś grosze.


(dobrygosc) #4

Bez dwóch zdań easysend.

 

Później dług długo nic i ewentualnie western union - tylko że to jest droga opcja i kurs wymiany to jakaś kpina, no ale jak ktoś szybko chce wysłać to nie patrzy na koszta.

 

W easysend mają konto w alior banku - jeżeli kasa pojawi się u nich na koncie to od razu przelewana jest na konto angielskie (tam przelewy międzybnakowe realizowane są w czasie rzeczywistym).


(sdlike) #5

Dobra dzięki!

Przelałem przez ten easysend - za przelew 3 tys zł zapłaciłem 9 zł, kurs wymiany też był ok. Najważniejsze, że pieniądze są już w UK.