Jak ręcznie usunąć niektóre pozycje z menu kontekstowego?

  1. Jak usunąć opcję Pogląd obrazów i faksów w systemie Windows z menu kontekstowego plików obrazów np. jpg ??

  2. Jak usunąć opcję Skrót z menu Nowy ??

  3. Jak usunąć opcje WinRara z menu kontekstowego dysków (partycji) oraz wszelkiego rodzaju napędów?? (ale tylko z tego, w ustawieniach WinRar nie da rady tego skonfigurować osobno)

  4. Jak zmienić kolejność wyświetlanych programów w menu Nowy ??

próbowałeś tym programem? pozwala usuwać wpisy z menu kontekstowego http://szybkidownload.pl/download/2264/ … r-1.0.aspx

Ten program jest baaardzo ograniczony, praktycznie nic nie oferuje.

Ale tak jak napisałem w temacie “ręcznie” czyli bez żadnych programów

Z tego co czytałem na forum można to zrobić z pozycji rejestru użyj szukajki.

No właśnie za pomocą edycji rejestru to chcę zrobić, szukałem już wszędzie, lecz nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznych odpowiedzi

Proszę bardzo oto rozwiązanie problemu:

Jeśli przeszkadza nam fakt, że po otwarciu menu kontekstowego \Nowy element pojawia się długa lista typów plików, których w ogóle nie zamierzamy tworzyć, możemy uporządkować to menu za pomocą kluczy shellnew. W tym celu uruchamiamy edytor Rejestru, wybieramy gałąź HKEY_CLASSES_ROOT i za pomocą funkcji Edycja | Znajdź wyszukujemy niepotrzebne pozycje. Jeżeli na przykład z poziomu menu kontekstowego Pulpitu nigdy nie tworzymy arkuszy Excela, to z pozycji Excel.Sheet.8 możemy usunąć klucz shellnew. Taka modyfikacja nie ma oczywiście żadnego wpływu na pracę programu.

O tym już wiem bo zrobiłem porządek z tym, tylko w ten sposób nie da się usunąć opcji Skrót, w Windows 7 to działa (usunięcie shellnew w HKEY_CLASSES_ROOT.lnk\ShellNew) ale w XP nie, i nie można w ten sposób zmieniać kolejności