Jak reinstalować Usługi systemowe?

Musze się zastanowić o co tu chodzi…

Tak.

Tak , ustawiłem ją na ręczny jakby coś było nie tak. Możesz odznaczyć ją w Autoruns. (IDriverT zostaw jak jest i nie odznaczaj w Autoruns)

Ja nie mam takiej możliwości.

Z XP > Książka:

Outlook Express 6

Messengera nie mam.

Ok. Łukash dzięki naprawdę stokrotne za tę pomoc, wszystkie te podane klucze i wpisy udało się wyedytować i wróciły one do tego Autostartu i Usług. :wink:

Zmieniłem ten opis w _ Description _ pomyślnie, lecz ten komunikat wciąż się pojawia. Myślę, że to może być powodowane tym, że WMP nie jest moim domyślnym odtwarzaczem, używam innego to chyba nie jest problem, niech tak będzie.

Oki, rozumiem, no cóż jeśli ktoś chciałby i mógł wstawić tutaj w podobny sposób te fixy do analogicznych programów i wersji systemu i rejestru, to bardzo by mnie to interesowało. :smiley:

Chyba już wiem o co może chodzić z tym komunikatem. Zdaję się że jest potrzeba przyznania uprawnień do klucza rejestru = czyli jednak brak kont dostępowych o których pisałem wyżej, zwróć uwagę że na na karcie logowanie nie ma profilu. Jak będę miał czas to skopiuje uprawnienia i pokombinujemy.

Tymczasem pobierz ACLEasy + SetACL (<-podmień tą wersję do folderu ACLEasy)

No cóż skoro tak uważasz to dobrze sprawdzę to.

Piszesz, że w usłudze: Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player >> _ Właściwości _ na karcie Logowanie nie ma żadnego profilu. Otóż jest tam jakiś profil, może podam co jest na wszystkich kartach: tutaj

Czy to nie o ten profil chodzi ?

ACLEasy i SetACL pobrałem, ale napisz czym są te obiekty, czego konkretnie dotyczą i w jaki sposób mam je podmienić, a także do jakiej lokalizacji pobrać ?

Karta logowanie nie posiada profilu :wink: Sprawdź jak to wygląda na innych usługach :wink:

ACLEasy to instalator, graficzna nakładka na konsolowy SetACL, program służy do kopiowania, podmieniania, edycji uprawnień do wszystkich obiektów w systemie takich jak pliki, klucze rejestru itp itd. ACLEasy ma w sobie starszą -2.0 wersję SetACL i pasuje podmienić ją na nowszą 3.0. Chyba że dobrze się czujesz w czystym “wierszu poleceń” to nie musisz nic robić z ACLEasy , a SetACL.exe wypakuj bezpośrednio do katalogu C:\Windows, użyjemy go do rekonstrukcji wbudowanych w klucz rejestru usługi Media Playera kont dostępowych. (Nie jest to skomplikowana operacja, a link do nakładki w sumie podałem dla “potomnych” :wink: )

Rzeczywiście dla tej usługi nie ma tam żadnego profilu tak jak dla innych usług. Wszystkie usługi mają taki profil oprócz tej.

Sorry, ale nie skojarzyłem o który profil chodziło.

Co do tych instalatorów to nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym wierszem poleceń “na czysto”. Ja z wierszem żadnych problemów nie mam, działa, więc tak niech chyba zostanie ?

W końcu nie wiem co muszę zrobić z tym ACLEasy jeśli chcę, bo jeśli nie chcę to jak twierdzisz nie muszę ?

Gdzie umieścić ACLEasy , chyba że to chodzi o to, że SetACL jest aktualniejszą wersją i częścią ACL , czy tak ?

Ale bez tej podmiany SetACL w ACL też może być ?

Co do tej ekstrakcji SetACL.exe do C:\WINDOWS to w folderze SetACL (executable version) są jeszcze dwa foldery, rozumiem, że wybieram 32 bit?

Rozumiem, ze wypakowuję z .zip cały folder SetACL (executable version), następnie wybieram folder 32 bit i dopiero tam jest plik, o który chodzi czyli SetACL.exe , tak ?

Opisz więc co dokładnie należy zrobić ?

Poza tym napisz czy to wpłynie w jakikolwiek sposób na inne usługi i wszystko inne w systemie ?

I czy ma to coś wspólnego z kontem użytkownika w systemie ?

Nie nie wpłynie to na system również na inne usługi - edytujemy tylko uprawnienia do tego konkretnego klucza :wink: (Zapis uprawnień Vista>XP różni się trochę, mam nadzieje że dostosowałem wpis właściwie - bez obawy :wink: )

W ekspresowym skrócie. Wypakuj SetACL.exe z folderu 32bit do folderu Windows :slight_smile:

Do nowego tekstowego wklej:

Zapisz jako fix.txt a ten plik umieść na dysku C.

Uruchom wiersz polecenia i wpisz :

cd C:\Windows [ENTER]

następnie wklej:

[ENTER]

Jak wyskoczy jakiś error to podaj treść jak nie to zrób restart systemu, sprawdź czy pojawił się profil i czy wyskakuje dalej ten komunikat.

Jak nie zaskoczy - to ja nie jestem w stanie już pomóc więcej = potrzeba kogoś kto ma tą usługę na xp (swoją drogą ja jej nie mam nie mam pliku wmpnetwk.exe i nie wiem jak ją uaktywnić #-o ) i wyeksportuje do niej uprawnienia do kluczy (można to zrobić w ACLEasy)

Ewentualnie możesz spróbować “nadinstalować” Media Playera - to powinno uaktualnić wpisy i przypisać właściwe uprawnienia.

Łukash wszystko dobrze, żadnych errorów nie było, pokażę zresztą to okienko z Wiersza poleceni a: zobacz, ale po restarcie widzę w Usługach, że ten komunikat wciąż niestety występuje, a w zakładce Logowanie nie ma żadnego profilu.

Czyli trochę dziwne, no bo wszystko poszło niby dobrze, a nic się nie zmieniło w services.msc dla tej usługi.

Właśnie, czy coś się w ogóle zmieniło ?

W takim razie SetACL.exe z Windows i fix.txt z C:\ mogę już usunąć ?

Czy znasz kogoś kto mógłby mi przesłać te wyeksportowane uprawnienia do kluczy dla tej usługi na XP?

Jak nadinstalować WMPlayera , co masz na myśli?

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Med … 11848.html

Usuń ponownie ten klucz z rejestru, pobierz i zainstaluj.

Ok., Łukash klucz usunąłem, przeczyściłem przy okazji system i rejestr i zainstalowałem ponownie Windows Media Player 11.

Działa, a ta usługa WMPNetworkSvc wróciła do services.msc i Autostartu oczywiście wraz ze swym profilem.

Dzięki zatem raz jeszcze niezmierne !!

Co do Messengera i reszty usług - też prawdopodobnie je nadinstaluję, chyba że ktoś podrzuciłby mi może te klucze ? :smiley:

Messengerem się nie przejmuj, gdyż jego miejsce zajął już Skype (Microsoft właśnie migruje konta Messengera).

Nero BackItUp Scheduler 4.0 - zainstaluj http://www.dobreprogramy.pl/Nero-BackIt … 13006.html i powinno być OK.

Dokładnie.

Natomiast z kluczami od Messenger i iDriverT jest w porządku.

(Sorki za wycieczkę zapoznawczą po systemie ,ale a nóż coś się kiedyś przyda …:wink: )

Messenger to Messenger - w tej chwili to on mnie interesuje, nie Skype. Z tymi kontami to chyba przesadzasz Gargamelu , zresztą nie mam tam konta. A jeśli nawet tak jest to nie sądzę żeby Messenger tak szybko “wyparował”.

Łukash - nie do końca z tym Messengerem w porządku. W nowym logu, w kluczu Run widzisz go co prawda, ale nie widzisz tam w ogóle klucza:

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions w zakładce Internet Explorer.

W starym logu on jest, pokażę to: tutaj. I to dlatego chcę zreinstalować Messengera.

Więc jeśli to ma być reinstalacja to jaki sposób jest najlepszy ? Bo Messenger to składnik systemowy - może mieć jakieś powiązania w systemie z innymi składnikami.

Wiem, że jednym ze sposobów jest ten przez Panel sterowania > Dodaj lub usuń składniki systemowe. Ale zanim się to zrobi to trzeba by chyba najpierw znaleźć ukryty plik sysoc.inf w katalogu głównym, otworzyć Notatnikiem i usunąć wyraz ‘hide’ przy jego wpisie i zapisać to. U mnie tak właśnie jest: zobacz Trzeba usunąć to z tej linijki:

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

i dopiero próbować usuwać Messengera w ten sposób. Ale nie wiem czy to wystarczy i podobno ten sposób nie zawsze jest skuteczny dlatego chcę zapytać, w jaki sposób mogę to jeszcze zrobić ? Innym sposobem jest też chyba ten z wpisaniem do Uruchom takiego polecenia:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

i Ok lub Enter.

Ale tego sposobu nie stosowałem więc nie wiem czy jest dobry, jakie jeszcze inne mogą być to sposoby ?

I dopiero po tym pobrać ponownie w tej samej lub nowszej wersji np. z tej witryny.

Nero BackItUp scheduler 4.0. Proponowana wersja jest najnowsza bo 12.0.01200 , ja zaś mam wersję znacznie starszą bo 1.2.0.61. I o tę mi chodzi. Nie wiem czy i skąd tę wersję jeszcze ściągnę ponownie, ale jeśli nie będzie to cóż nowsza to przecież jest to samo tylko w aktualnej wersji.

Proces to nbservice.exe , a wersja tego pliku to 4.2.3.100.

Poza tym nie wiem czy Nero BackItUp mogę usuwać tak indywidualnie, ponieważ program ten jest u mnie częścią chyba całego zestawu programów o nazwie Nero , a więc Nero Start Smart , Nero Express i kilka mniejszych jego dodatków. Ciekawe tylko, że każdy z nich ma inną wersję.

Co do FirebirdaServer MAGIXInstance , to za ten wpis odpowiada u mnie program Firebird SQL Server w wersji 1.5.2.4734 z: tej lokalizacji. Jest tam proces fbserver.exe , ale choćby w Task Managerze go nie widzę.

Tak samo nie mam pojęcia jak deinstalować, ani skąd ponownie pobrać tę bądź nowszą wersję ?

Znalazłem co prawda link do tej wersji, ale nie wiem czy mogę stamtąd pobrać ?: tutaj

Quick Config Services to wpis od mało mi znanego i chyba nie skonfigurowanego nawet programu Quick Config w wersji 1.4.1.92 z: tej lokalizacji z procesem qcservice.exe , którego nie ma w Procesach. Nie używałem go więc nie wiem.

Do Quick Configa akurat znalazłem link i to z tą samą wersją: tutaj

Ale jak go odinstalować - nie wiem.

Generalnie nie bardzo wiem skąd mam ponownie pobierać te analogiczne wersje tych programów, chyba że są stare i nieaktualne - wtedy nowsze i prosiłbym o jakieś podlinkowanie stron do nich .

Tak samo ogólnie nie wiem jak mogę odinstalować to oprogramowanie, żadnych deinstalatorów własnych tych programów tam nie widzę ? :slight_smile: :wink:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/messenger/home

:slight_smile:

Rozumiem że Messenger jest zainstalowany.

Co do tego Internet Explorera, brakuje tego :

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683}

To znaczy tak by to wyglądało z pliku inf z instalatora Messengera, i chyba już więcej nic w Autoruns nie dało się usunąć.

Jak dalej to nie będzie to, to sama instalacja bez kombinacji powinna załatwić sprawę.

Gargamelu , no niech ci będzie, faktycznie tak jest choć tutaj niezupełnie o to chodzi, żebyś mnie dobrze zrozumiał.

Wiem, że pewnie będę musiał przejść na tego Skype’a, ale przedtem jeszcze muszę mieć Z CZYM przejść, prawda. :stuck_out_tongue:

To nie to samo.

No tak oczywiście jest.

Nie wiem, czy chodzi dokładnie o ten klucz, ale faktem jest że w Extensions są jeszcze podklucze z takim ogólnie identyfikatorem klamrowym w nazwie.

O którym pliku .inf z instalatora Messengera piszesz, chciałbym to sprawdzić czy u mnie tego nie ma w folderze ?

Chyba, że masz ten klucz i możesz go wyeksportować ?

Nie, już nic więcej z Autoruns nie usuwałem z Messengera i w ogóle.

Czyli jak - reinstalować wg sposobu (który z nich jest dobry?), czy jednak ręczna edycja w rejestrze ?

Jak masz zainstalowany program 7Zip to kliknij prawym myszki na instalator Messengera > 7Zip > Otwórz archiwum, w środku jest plik msmsgs.inf > przeciągnij go na pulpit, w pliku są wszystkie operacje instalatora.

Zmajstrowałem klucz na podstawie tego:

http://debianadmin.com/winref/wp-conten … nsions.png

Jest dobrze, 7-Zip posiadam, podejrzałem plik msmsgs.inf w instalatorze, rzeczywiście są tam m.in. klucze, ale wartości to tam chyba nie ma, sprawdzałem i nie zauważyłem ich.

A więc tym bardziej dzięki za ten klucz - tak to o ten klucz chodzi, scaliłem go z rejestrem, uruchomiłem ponownie komputer - jest w regedit i w Autostarcie w kluczu Extensions. Dobrze, dzięki jeszcze raz ! :smiley:

Co do tych pozostałych wisów od usług to tak sobie myślę, że najlepiej to też byłoby wyciągnąć ich klucze z rejestru od analogicznej wersji oprogramowania, bowiem ja albo usunąłem już ich instalatory, albo nie pamiętam jakie i gdzie to mogą być pliki tych instalatorów.

Być może jest jakieś oprogramowanie, które by to automatycznie sprawdziło?

Jeśli nie ten sposób, to pozostaje reinstalacja, co do której nie jestem całkowicie pewien.

Są to dość stare już wersje tych programów, a więc nie wiem czy jeszcze gdzieś takie znajdę, ewentualnie bym prosił o pomoc w znalezieniu odpowiedniego linka czy mirrora.

W ostateczności mogę nadinstalować nowsze wersje.

Tylko z kolei nie wiem też czy i jeśli tak, to jak odinstalować te obecne wersje ?

Po prostu z dodaj/usuń programy :stuck_out_tongue: , lub jakimś programem do deinstalacji np malutkim GeekUninstaller , przeczyść potem rejestr w CCleaner.

Co do Nero to nowsza wersja będzie potrzebowała klucza pod tą wersję :wink: Ogólnie Nero to “średni” pakiet, kombajn i większości z jego aplikacji nigdy nie użyjesz. Sugerowałbym coś fajniejszego i darmowego np Ashampoo Burning Studio

Resztę możesz po prostu zainstalować w nowej wersji.