Jak reinstalować Usługi systemowe?

Witam.

Chciałbym zapytać jakie są pełne nazwy takich elementów Usług systemowych jak:

FirebirdServerMAGIXInstance , IDriverT , Nero BackItUp Scheduler 4.0 , Quick Config Service , WMPNetworkSvc.

Potrzebne mi to jest do reinstalacji tych usług, a nie bardzo wiem jak to należy zrobić. :?

Cześć

Nie wiem czy dokładnie o to ci chodzi i co chcesz zrobić ale:

WMPNetworkSvc (Windows Media Player Network Sharing Service): Shares Windows Media Player libraries to other networked players and media devices using Universal Plug and Play.

Pozostałych usług nie mam w systemie z racji że nie korzystam z programów dodających takie usługi.

Usług samych w sobie nie da się reinstalować. Odnoszą się one albo do posiadanego systemu operacyjnego albo do użytkowanych aplikacji.

Właściwie to są elementy tych usług startujące wraz z systemem, które w wyniku pewnej pomyłki z tego Autostartu USUNĄŁEM i rzeczywiście wiążą się one z jakimiś programami, aplikacjami lub też może z systemem.

Chodzi mi o to, jak mogę odzyskać te wpisy Autostartu, by następnie je odznaczyć w jakimś menedżerze Autostartu aby były wyłączone.

Poprzez reinstalację “obiektów”, z którymi się wiążą.

Albo gdybym może wiedział z czym, z jakimi używanymi plikami, programami wiążą się te wpisy, to bym poszukał może w ich Ustawieniach czy nie ma tam jakichś opcji załączania ich z Autostartem ?

Pisząc reinstalacja usług wyraziłem się grubym, ale docelowym skrótem myślowym, chodzi tak naprawdę o reinstalację programów czy narzędzi, z którymi wiążą się te usługi ?

Ale poza tym w sensie Usług (services.msc) to pod jakimi pełnymi ich nazwami mogę je znaleźć właśnie w Usługach ?

Musiałbyś zainstalować na nowo programy, które potworzyły te usługi, włączając w to Windows Media Player.

Co do samej instalacji i deinstalacji usług to w skrócie myślowym - (w pewnym sensie) jest taka możliwość.

=====

kakofonix , nie bardzo można się połapać o co chodzi z tym “Autostartem” powyższe usługi chyba nie siedzą bezpośrednio w “Autostart” możliwość ich startu/wyłączenia jest w services.msc , a na pewno tak jest w przypadku WMPNetworkSvc …

Więc, dane na temat startu/właściwości/parametry/nazwy są trzymane w rejestrze w kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services , być może masz punkt przywracania z momentu kiedy te usługi “były” , jeśli przywróciłbyś system to i usługi by “powróciły”. Może o to chodzi ?

Nazwy znajdziesz w : Usługi i dwuklik na usługę, tam jest “krótka” nazwa jak i pełna(Nazwa usługi i nazwa wyświetlana)

No właśnie chodzi o to jakie to są programy, mniemam że jednym z nich jest Windows Media Player , ten od IdriverT-a to jest zdaje się InstallShield , ale nie wiem czym jest ten obiekt, ani jak i gdzie tam mógłbym sprawdzić te opcje.

Pozostałych programów nie kojarzę, może poza Nero - używam tego oprogramowania.

W jakim sensie napisz odnośnie tych konkretnie Usług?

Nie, ja nie pisałem, że Usługi tam “siedzą” bo nie ma takich Usług, tylko ich wpisy czyli te elementy uruchamiające się wraz z systemem.

Poza tym powtarzam: no właśnie chcę to sprawdzić w services.msc , ale jak mam to zrobić jeśli nie znam i nie kojarzę ich pełnych nazw tam w Usługach systemowych. Napisz jakie to są te nazwy.

Nazwy, a właściwie skróty tych nazw są we _ Właściwościach _ usług - dobrze wiem, lecz przedtem muszę wiedzieć która to jest usługa.

Ale nie wydaje mi się żeby zmiana typu uruchamiania usługi ani jej stanu cokolwiek tu dała, dlatego że te wpisy o których piszę zostały usunięte - a to o nie właśnie mi chodzi.

Mimo wszystko napisz o które to usługi chodzi i z czym się one wiążą ?

Niestety punktów przywracania, o których piszesz od dawna już nie mam, a miało to miejsce już jakiś czas temu.

Co do rejestru, dobrze to wiem, ale to samo - też muszę wiedzieć co to są za Usługi.

Ale dodam, że miałem więcej wpisów Autostartu usuniętych i przywróciłem je poprzez edycję ręczną w _ regedit _.

W przypadku tych usług też próbowałem, ale w przypadku usług to chyba niemożliwe ?

A taki wpis usługi JavaQuickStarterService po prostu zaznaczyłem w panelu Javy i wrócił do tego Autostartu, oczywiście odznaczyłem go potem w Autostarcie.

Czyli tylko reinstalacja mogłaby rozwiązać ten problem ?

Jedną z możliwości jest załadowanie pliku rejestru SYSTEM z kopii rejestru wykonanej sprzed usunięcia tych usług, wyszukanie w nim tych gałęzi, eksport, edycja wyeksportowanych skryptów tak, żeby dokonały edycji w aktywnym rejestrze systemu (a nie tym wczytywanym) i finalnie import.

Sprawdzałeś ? Trzeba poklikać trochę :wink: Może wszystko tam sobie siedzi spokojnie :slight_smile:

W ogóle jakim sposobem pozbyłeś się tych usług , co i skąd usuwałeś ?

========

Kolejnymi opcjami w sensie ogólnym , są np Service Control Menager ,Net SDK dla aplikacji “NET”,KLIK, prawdopodobnie również da się dodać z “palca” do rejestru (usunąć można z rejestru bądź z wiersza poleceń sc delete NazwaUsługi) , konkretnie ja nie jestem w stanie podpowiedzieć Ci jak to zrobić z tymi Twoimi usługami, nie wiem jakie pliki “robią” za usługę, jakie maja mieć parametry…

Tak też kombinowałem. Niestety teraz też nie mam kopii rejestru z tego pliku, ani w ogóle sprzed tego usuwania.

A nawet gdybym takie miał dzisiaj to i tak straciły by one swe znaczenie bo bardzo wiele się od tamtego czasu zmieniło.

Kopie rejestru tworzy się na bieżąco, w miarę potrzeb, a stare usuwa.

Raczej nie siedzi, wpisy Autostartu tych usług usunięto, a więc nie ma ich tam sprawdzałem to - tych o które mi teraz chodzi. Tych nazw o których piszesz też tam nie widzę, czyli Service Control Manager , NET SDK itd.

Może ja dam screena z tych Usług w services.msc : tutaj

Ale np. Usługi które usunąłem kiedyś, ale je odzyskałem ale nie przez reinstalację czyli ose ( Office Source Engine ) czy JavaQuickStarterService (czyli usługa Java Quick Starter ) tam są.

Co usuwałem, no przecież piszę, że m.in. te wpisy z postu #1. Usuwałem poprzez odznaczanie i z prawokliku usuwanie poprzez menedżer Autoruns.

ehhh…

====

Dobra, wyciągnąłem 2 klucze , możesz spróbować dodać je do rejestru (restart systemu po dodaniu) , ewentualnie wyedytuj w rejestrze po dodaniu jak różni się jakaś ścieżka.

WMPNetworkSvc

IDriverT

Te usługi chyba nie wymagają rekonstrukcji kont dostępowych, samo dodanie do rejestru powinno załatwić sprawę bez zabawy z SetACL.

Te chyba są “ważniejsze”. Co do reszty nie pomogę, Firebirdem i Nero bym się nie przejmował, z drugiej strony skoro mają być zrekonstruowane tylko po to aby je później wyłączyć…Co do Autoruns - zawsze w nim tylko “odznaczamy” :wink:

Ok., zaimportuję je jako pliki .reg , do _ regedit _, ale zanim chcę zapytać bo piszesz o różnicach w ścieżkach.

Otóż nie może być żadnych różnic bo tych usług, a więc i ścieżek w podanych kluczach tam teraz w ogóle u mnie nie ma.

Czyli po prostu dodać ten fixreg i już, tak ?

Skoro pytasz o pliki, których dotyczą te usługi a także ich ścieżki i parametry (oczywiście o ile takie są) to proszę bardzo mogę przesłać tu stary log z Autoruns sprzed tego usuwania jeśli to może być pomocne, bo akurat go posiadam: tutaj Pobierz, wypakuj i sprawdź czy da się coś z tym zrobić.

Chodzi oczywiście o klucz HKLM\System\CurrentControlSet\Services.

Autoruns w dolnej części panelu pokazuje też te parametry.

Może posiadasz i korzystasz z tych samych programów co ja, wtedy mógłbyś mi podesłać też i te regfixy ?

Chodzi mi o ścieżkę do plików wykonywalnych np , wyeksportowany klucz podaje wartości w HEX. Może masz system 64 bit to wtedy to jest za : “ImagePath”=hex , może się różnić.

=========

Dodaj to do rejestru, przeglądnę log autoruns, zobaczę co można zrobić i się odezwę.

Mam 32-bitowy system Windows XP, a więc chyba wszystko dobrze ?

Kurde nie możemy się coś dogadać…wymiana ważnych informacji nie przebiega właściwie :wink:

Z tego co widzę na szybko powinno być tak samo. Spróbuj dodać i zrestaruj system. Ogólnie to najlepiej jakby ktoś kto ma xp i te usługi wstawił Ci te klucze , ja na XP ich nie mam, nam na Vista kombinacja może zająć “trochę” czasu…przenoszenie plików, kombinowanie…

Spróbuj dodać to co wstawiłem.

24 godziny to aż nadto czasu żeby postawić XPeka od nowa :slight_smile:

No dobra wstawię oczywiście, wstawić to mogę a jak coś nie tak, to co wtedy. Wcześniej kopia rejestru by się przydała nie ?

Ale to w ogóle spod XP-ka jest ? Z tego co piszesz mniemam, że tak.

Wiesz to są zabawy z rejestrem, tu trza mieć 100% pewności.

Gargamelu ty byś od razu cały system reinstalować chciał… :shock: :? [-X

Widzisz na przyszłość pamiętaj, że jak coś usuwasz to Sobie zrób kopię a po drugie zawsze warto mieć obraz partycji systemowej wraz z aplikacjami wtedy w razie W odpalasz przywracanie i jest wszystko na swoim miejscu.

Wtedy usługa nie wystartuje, Ty bez problemu usuniesz ją z rejestru. Na wszelki wypadek możesz utworzyć przed dodaniem kluczy Punkt przywracania systemu.

@Łukash wstawiłem więc te podane fixy w postaci plików reg i restart systemu.

Wcześniej oczywiście utworzyłem kopię rejestru z RegBak-a i punkt przywracania systemu.

I widzę, że nie tylko wróciły one do tego Autostartu, ale też startują jako usługi w services.msc. :lol:

W przypadku IdriverT-a wszystko w porządku.

Natomiast w przypadku WMPNetworkSvc też w zasadzie, tylko, że w Usługach w services.msc jak kliknę prawym na pełną nazwę usługi czyli: Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player >> _ Właściwości _ to się pojawia: ten komunikat, po czym klikając OK już jest normalne okienko Właściwości: to

Być może trzeba tam jeszcze coś wyedytować, napisz co i jak to zrobić ?

Różnica jest w Autoruns w rubryce _ Description _, w starym logu jest: tak,

a w nowym logu: tak

Czy po prostu zmienić tę wartość _ Description _ na poprzednią w _ regedit _ ?

Ponadto te usługi w services.msc są ustawione na ręczne uruchamianie i stan Zatrzymano - czy tak pozostawić ? Oraz czy mogę odznaczyć teraz ich wpisy w Autoruns?

Co do wpisów FirebirdServerMagixInstance , Nero BackITUp Scheduler 4.0 i Quick Config Service to jeśli masz możliwość podania mi takich regfixów pod XP-ka - to byłbym wdzięczny, jeśli nie to może ktoś inny mógłby mi je podesłać ?

Bo jeszcze tak naprawdę mam dwa inne wpisy, które w ten sam sposób usunąłem i nie mogę sobie dać rady z ich przywróceniem. Są to wpisy z innych kluczy, tych:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components

=> Książka adresowa 6

=> Microsoft Outlook Express 6

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Extensions

=> Windows Messenger

Podałem ci log z Autoruns sprzed usuwania, więc tam wszystko masz także nt. tych wpisów.

I tutaj powiem, że próbowałem reinstalować to oprogramowanie oraz zmieniać pewne elementy ich ustawień, ale dotąd to nie przynosiło żadnego efektu.

Więc myślę, że tak naprawdę jeśli to dotyczy tylko tych wpisów w _Autostarci_e, to sposób z edycją w rejestrze poprzez te fixy jest najlepszy i skuteczny.

Gdybyś zatem sprawdził czy i klucze dla tych wpisów od analogicznych programów możesz mi podać, to byłbym zobowiązany ? :slight_smile: :smiley: