Jak reklamować stronę internetową?

Cześć.

Szukam osób z doświadczeniem w marketingu sprzedażowym. Kogoś kto przetestował różne sposoby reklamy w internecie typu mailing, Facebook, Google, inne. Chodzi o to, że mam wybrać najlepszy sposób reklamy dla strony z określonym produktem. Gdzie i w jaki sposób zareklamować stronę internetową by jak najwięcej osób kupiło dany produkt?

Znalazłem coś takiego

https://allegro.pl/oferta/wejscia-na-strone-www-odslony-10-000-unikalne-10123434913

Warto w to inwestować? Na początek chcę wydać 100 zł i zobaczyć w co najlepiej inwestować by reklama się opłaciła.

Zacznij od precyzji w formułowaniu problemu. W pierwszym momencie myślałem, że chcesz złożyć reklamację na wykonanie strony internetowej :wink:

Po dłuższej chwili dochodzę do wniosku, że chcesz rozreklamować i w ten sposób rozpropagować stronę, na której będzie sprzedawany jakiś konkretny produkt.

Pytania:

  • jaki to rodzaj produktu?
  • dlaczego chcesz reklamować stronę, a nie sam produkt?
  • dlaczego kanałem sprzedaży jest zakup przez stronę?

Może niejasno to opisałem.
Chcę rozreklamować i w ten sposób rozpropagować stronę, na której będzie sprzedawanych kilka produktów.

  • jaki to rodzaj produktu? Telefony komórkowe nowego producenta
  • dlaczego chcesz reklamować stronę, a nie sam produkt? Produktów jest kilka w różnych przedziałach cenowych
  • dlaczego kanałem sprzedaży jest zakup przez stronę? Produkty będą prezentowane na początku tylko na jednej konkretnej stronie

Ile (mln) złotych możesz na taką akcję przeznaczyć? :wink:

Na początek 100 zł by sprawdzić co osiągnę tą kwotą. Oczywiście nie oczekuje spektakularnych efektów za te pieniądze. Z upływem czasu budżet będzie zwiększany jeśli będą jakiekolwiek efekty (głównie sprzedaż).

A zdajesz sobie sprawę, że ludzie nienawidzą reklam google, fb a mailing to leci do kosza z prędkością światła.
Jak masz zamiar to rozwiązać aby nie wzbudzić fali nienawiści i hejtu ?

Zdaję sobie sprawę. Znasz lepszy sposób na zwiększenie popularności strony.

Np. Tworzenie filmików z testów , rozpakowywania, porad technicznych sprzętu (rzetelnych). Nie 30s, nie 2 min, minimum 15min. Bez latających banerów, upier… logo i muzyczek co chwilę. Dzwięk ładny, czysty, głośny. Bo te z bełkotem to wyłącza się po 10s.

Tu na DP masz blogerów testujących.

Dołączanie do zakupu gadżetów z logo adresem (notes, długopis, smycz etc) bez afiszowania się o tym, ze jak kupi to dostanie.

Ostatnio widziałem jak przychodnia lekarska dawała każdemu nowemu klientowi (pacjent), pendrive 8Gb z logo i adresem, teraz nawet dzieci znają tą przychodnię.

Teoria jest prosta: Targetowanie reklam – Encyklopedia Zarządzania

Musisz wydać na targetowanie 10 tys zł, potem zbadać, jaki będzie efekt, potem zmodyfikować założenia i wydać następne 10 tys zł, potem zbadać, jaki będzie efekt, potem zmodyfikować założenia i wydać następne 10 tys zł i tak aż do momentu, w którym zacznie to działać zgodnie z pierwotnym planem. Wtedy zwiększasz budżet na reklamę do 100 tys i jedziesz z koksem* :wink:

*podkreślam, że tylko w teorii to tak wygląda :wink: