Jak rodzielic internet radiowy

Witam.

Posiadam internet radiowy, na dachu antenka z której wychodzi kabel do kompa :slight_smile: no i wszystko ładnie działa.

Chciałbym podzielić neta tak abym miał go na dwóch kompach w domu, jeden na pierwszym pietrze, kolejny na drugim pietrze.

Niestety jestem kompletnie zielony w tych sprawach :stuck_out_tongue:

Pomoże ktoś ? :slight_smile:

Czekoladowy , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Kup ruter do radiówki

Ja mam TP-LINK TL-WR543G

zero kłopotów z nim, ani razu jeszcze mi się nie zawiesił czy coś, sygnał przechodzi u mnie przez 3 grube ściany do laptopa, pozatym stosunkowo tani jest

rradek21 ,

A do rutera będę musiał jakieś kable ? itp ?

Do routera podłączasz antenę z dachu w miejsce tej, która jest w routerze, ustawiasz punkt dostępu, aby działał jako AP Client, jeśli chcesz rozdzielać łącze na kilka komputerów router AP musi pracować jako AP Client Router inaczej nazywane też WISP. AP działający jako klient udostępnia łącze tylko dla jednego komputera, WISP działa jak router. Wspomniany router spełnia to o czym piszę, mam ten sam model i również mogę Ci go polecić, ale może to być dowolny inny, ale bierz pod uwagę to, o czym pisałem.

Pozdrawiam!

Witam,

Jeśli kabel od anteny do komputera jest zakończony złączem ethernet to wystarczy np. taki router http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-router-wifi-dsl-tani-kurier-dhl-i2204726524.html. Są anteny z wbudowanym już AP i wtedy wystarczy podłączyć kabel pod wejście Wan w routerze i rozdzielić internet po wi-fi.

Jeśli nie to zrób tak jak piszę roobal.

Pozdrawiam.

99% kombinacji podłączenia punktu dostępowego jest opisane tu:

http://sieci-komputerowe.net/jak-to-dzi … y-pracy-ap

… wiele praktycznych podpowiedzi !

pozdrawiam