Jak rozbić prezentację zdjęć?

(Rojber83) #1

Witam. Poszukuję programu, za pomocą którego rozbije na poszczególne zdjęcia prezentację zdjęć, którą otrzymałem od fotografa. Proszę o wskazanie programu, który bez strat jakościowych pozwoli mi na wyselekcjonowanie poszczególnych fotek. Z góry dziękuję za pomoc

(Trytonit) #2

Jaki to format? Zwykła prezentacja na DVD? Jeżeli tak, to pewnie jest w formacie PAL. To z kolei oznacza że jest ona w "niesamowitej" rozdzielczość 720×576 :smiley:

Jeżeli zdjęcia maja być jako pamiątka to ok, jeżeli chcesz je wywołać to wyjdzie ci Meksykańska Masakra Piłą Mechaniczną :smiley:

(Rojber83) #3

format podeślę jak wrócę z pracy, zapomniałem #-o ale jest na dvd z reszta filmów z wesela i niestety chcę wyłuskać pojedyncze zdjęcia w jak najlepszej jakości:(

-- Dodane 15.10.2009 (Cz) 16:22 --

a oto i brakujące dane typ pliku aplikacja (.exe), opis pliku Slideshow PlugIn for IrfanView,

(Trytonit) #4

Jeżeli to plik exe to znaczy że program slideshow oraz zdjęcia zostały upakowane do jednego pliku. Może być ciężko :?

Najprościej to printscreen in ctrl+V do programu graficznego - ale rozdzielczość będzie ekranowa.

Drugi sposób to próba "rozebrania" pliku exe. Spróbuj użyć programu ResHacker (znajdziesz go w google). Wskazujesz w nim plik exe a program pokazuje dołączone do niego zasoby (bitmapy, kursory itp).

(Rojber83) #5

Próbowałem rozwiązania "ambitniejszego", ale nic z tego ponieważ pojawia się This file has a non-standard resouce layout

Thas probably been compressed with an "EXE- compressor"

przeczytałem gdzieś, że mam problem, bo jest dodatkowe zabezpieczenie

do tego użyłem programów ResEdit, XN Resourceeditor, o nic :frowning: , może jakieś inne pomysły?? :shock:

(Trytonit) #6

Kurcze szkoda że nie mam takiej prezentacji, wtedy bym spróbował sam pogrzebać. Z komunikatu wynika że całość jest spakowana i rozpakowuje się w locie, może UPXem? Możesz podejrzeć plik w notatniku, lub lepiej F3 w TotalCMD?

Czy gdzieś na początku widzisz słowo UPX? Jeżeli tak, to trzeba ściągnąć z netu program UPX i wpisać UPX -d nazwapliku.exe

Taki rozkompresowany plik dopiero do ResEdita.

(Ctr) #7

Teksańska :stuck_out_tongue: