Jak rozbudować komputer co wybrać

(cylo24) #1

itam
zostałem poproszony o modernizacje komputera dla bratanka nie ma to być demon szybkości, porostu sprzęt by mógł służyć do nauki jak również do zabawy.

Gry z którymi powinien sobie radzić:
Minecraft
League of Legend s
Fifa 17

w chwili obecnej sprzęt wygląda tak:

Płyta: Gigabyte GA-78LMT-S2PT
Procesor: AMD FX 6100 6-CORE 3.3GHZ/14MBCACHE
Pamięć: 4GB RAM DDR3 1333MZ
Obudowa Tracer JANET Z ZASILACZEM 450 (prawdopodobnie noname)
DYSK MAXTOR 160GB HDD

(proszę o nie pisanie “zmień procesor na intela bo amd to grzejnik czy coś podobnego”)

Myślałem nad wymianą zasilacza tylko na jaki?
dokupienie 4 gb ram i karty grafiki i tu znów pytanie jaka karte grafiki wybrać by optymalnie wykorzystać jej moc.

Pozdrawiam
Krzysztof

(nietopyrz) #2

[quote=“cylo24, post:1, topic:523731, full:true”]
itamzostałem poproszony o modernizacje komputera dla bratanka nie ma to być demon szybkości, porostu sprzęt by mógł służyć do nauki jak również do zabawy.

Gry z którymi powinien sobie radzić:MinecraftLeague of Legend sFifa 17

w chwili obecnej sprzęt wygląda tak:

Płyta: Gigabyte GA-78LMT-S2PTProcesor: AMD FX 6100 6-CORE 3.3GHZ/14MBCACHEPamięć: 4GB RAM DDR3 1333MZObudowa Tracer JANET Z ZASILACZEM 450 (prawdopodobnie noname)DYSK MAXTOR 160GB HDD

(proszę o nie pisanie “zmień procesor na intela bo amd to grzejnik czy coś podobnego”)

Myślałem nad wymianą zasilacza tylko na jaki?dokupienie 4 gb ram i karty grafiki i tu znów pytanie jaka karte grafiki wybrać by optymalnie wykorzystać jej moc.

PozdrawiamKrzysztof
[/quote]ześć, :wink:
z LoLem i MC nie powinno być problemu po dokupieniu karty graficznej. Natomiast w Fifie procesor może okazać się wąskim gardłem (tutaj piszę na podstawie oficjalnych wymagań). Jeżeli po kupieniu GPU, będzie problem z płynnością, to najwyżej zmienicie procesor.

Wymiana zasilacza, nie poprawi wydajności, więc uznałbym ten element za opcjonalny. Najtańsza nowa sztuka z polecanych to Elementum E1 lub jeszcze lepiej, z dłuższą gwarancją i lepszą konstrukcją Corsair VS450.
Dodatkowe 4GB RAM się przyda oczywiście (system powinien być wtedy 64 bitowy).
Proponuję zapolować na GTX750Ti do 300 zł.

Pozdro

(pocolog) #3

Nie ryzykowałbym twierdzenia, że wymiana zasilacza NoName 450W to opcjonalny wydatek przy karcie graficznej gtx750ti wymagającej 300W i procesorze 100W już o dysku ramie czy peryferiach nie wspominając :smiley:

(nietopyrz) #4

[quote=“pocolog, post:3, topic:523731”]
Nie ryzykowałbym twierdzenia, że wymiana zasilacza NoName 450W to opcjonalny wydatek przy karcie graficznej gtx750ti wymagającej 300W i procesorze 100W już o dysku ramie czy peryferiach nie wspominając :smiley:
[/quote]Proszę Cię…
Core i7-2600K @ 4700 MHz i 750Ti

750Ti, to jedna z oszczędniejszych kart graficznych względem poboru w swojej generacji.

(pocolog) #5

Sugerowałem się zaleceniami producenta

(nietopyrz) #6

[quote=“pocolog, post:5, topic:523731, full:true”]
Sugerowałem się zaleceniami producenta
[/quote]Producent podaje zalecany zasilacz dla całego zestawu, lecz nie bierze pod uwagę, iż np. mocniejszy procesor może być montowany lub robione OC, chociaż w tych przypadkach konsument jest raczej na tyle świadomy, że wie jaki PSU dobrać.

(cylo24) #7

zamówiłem gxt 750 TI Palita duoStormX 2gb w cenie 250 zł + ten zaisacz http://allegro.pl/zasilacz-seasonic-ss-380gb-80-gwarancja-3msc-i6760813574.html co o tym myślicie ?

(nietopyrz) #8

[quote=“cylo24, post:7, topic:523731, full:true”]
zamówiłem gxt 750 TI Palita duoStormX 2gb w cenie 250 zł + ten zaisacz http://allegro.pl/zasilacz-seasonic-ss-380gb-80-gwarancja-3msc-i6760813574.html co o tym myślicie ?
[/quote]:+1:

(Radek68) #9

Zdecydowanie polecam też zakup dysku SSD - na system, to na pewno przyspieszy cały zestaw, a HDD 160 GB jaki w tej chwili tam siedzi zostałby jako drugi dysk.