Jak rozbudować komputer co wybrać

itam
zostałem poproszony o modernizacje komputera dla bratanka nie ma to być demon szybkości, porostu sprzęt by mógł służyć do nauki jak również do zabawy.

Gry z którymi powinien sobie radzić:
Minecraft
League of Legend s
Fifa 17

w chwili obecnej sprzęt wygląda tak:

Płyta: Gigabyte GA-78LMT-S2PT
Procesor: AMD FX 6100 6-CORE 3.3GHZ/14MBCACHE
Pamięć: 4GB RAM DDR3 1333MZ
Obudowa Tracer JANET Z ZASILACZEM 450 (prawdopodobnie noname)
DYSK MAXTOR 160GB HDD

(proszę o nie pisanie “zmień procesor na intela bo amd to grzejnik czy coś podobnego”)

Myślałem nad wymianą zasilacza tylko na jaki?
dokupienie 4 gb ram i karty grafiki i tu znów pytanie jaka karte grafiki wybrać by optymalnie wykorzystać jej moc.

Pozdrawiam
Krzysztof

[quote=“cylo24, post:1, topic:523731, full:true”]
itamzostałem poproszony o modernizacje komputera dla bratanka nie ma to być demon szybkości, porostu sprzęt by mógł służyć do nauki jak również do zabawy.

Gry z którymi powinien sobie radzić:MinecraftLeague of Legend sFifa 17

w chwili obecnej sprzęt wygląda tak:

Płyta: Gigabyte GA-78LMT-S2PTProcesor: AMD FX 6100 6-CORE 3.3GHZ/14MBCACHEPamięć: 4GB RAM DDR3 1333MZObudowa Tracer JANET Z ZASILACZEM 450 (prawdopodobnie noname)DYSK MAXTOR 160GB HDD

(proszę o nie pisanie “zmień procesor na intela bo amd to grzejnik czy coś podobnego”)

Myślałem nad wymianą zasilacza tylko na jaki?dokupienie 4 gb ram i karty grafiki i tu znów pytanie jaka karte grafiki wybrać by optymalnie wykorzystać jej moc.

PozdrawiamKrzysztof
[/quote]ześć, :wink:
z LoLem i MC nie powinno być problemu po dokupieniu karty graficznej. Natomiast w Fifie procesor może okazać się wąskim gardłem (tutaj piszę na podstawie oficjalnych wymagań). Jeżeli po kupieniu GPU, będzie problem z płynnością, to najwyżej zmienicie procesor.

Wymiana zasilacza, nie poprawi wydajności, więc uznałbym ten element za opcjonalny. Najtańsza nowa sztuka z polecanych to Elementum E1 lub jeszcze lepiej, z dłuższą gwarancją i lepszą konstrukcją Corsair VS450.
Dodatkowe 4GB RAM się przyda oczywiście (system powinien być wtedy 64 bitowy).
Proponuję zapolować na GTX750Ti do 300 zł.

Pozdro

Nie ryzykowałbym twierdzenia, że wymiana zasilacza NoName 450W to opcjonalny wydatek przy karcie graficznej gtx750ti wymagającej 300W i procesorze 100W już o dysku ramie czy peryferiach nie wspominając :smiley:

[quote=“pocolog, post:3, topic:523731”]
Nie ryzykowałbym twierdzenia, że wymiana zasilacza NoName 450W to opcjonalny wydatek przy karcie graficznej gtx750ti wymagającej 300W i procesorze 100W już o dysku ramie czy peryferiach nie wspominając :smiley:
[/quote]Proszę Cię…
Core i7-2600K @ 4700 MHz i 750Ti


750Ti, to jedna z oszczędniejszych kart graficznych względem poboru w swojej generacji.

Sugerowałem się zaleceniami producenta

[quote=“pocolog, post:5, topic:523731, full:true”]
Sugerowałem się zaleceniami producenta
[/quote]Producent podaje zalecany zasilacz dla całego zestawu, lecz nie bierze pod uwagę, iż np. mocniejszy procesor może być montowany lub robione OC, chociaż w tych przypadkach konsument jest raczej na tyle świadomy, że wie jaki PSU dobrać.

zamówiłem gxt 750 TI Palita duoStormX 2gb w cenie 250 zł + ten zaisacz http://allegro.pl/zasilacz-seasonic-ss-380gb-80-gwarancja-3msc-i6760813574.html co o tym myślicie ?

[quote=“cylo24, post:7, topic:523731, full:true”]
zamówiłem gxt 750 TI Palita duoStormX 2gb w cenie 250 zł + ten zaisacz http://allegro.pl/zasilacz-seasonic-ss-380gb-80-gwarancja-3msc-i6760813574.html co o tym myślicie ?
[/quote]:+1:

Zdecydowanie polecam też zakup dysku SSD - na system, to na pewno przyspieszy cały zestaw, a HDD 160 GB jaki w tej chwili tam siedzi zostałby jako drugi dysk.