Jak rozdzielić internet kablowy na dwa komputery?

Witam.

Mam 2 komputery, laptop i stacjonarny oba z Windows XP, oraz 1 kabel Ethernet wychodzący z ściany. Gdy używam internetu w komputerze stacjonarnym i chcę przenieść się na laptopa to muszę przepinać kabel. Czy da się zrobić coś abym nie musiał nic kupować i mieć internet na obu komputerach jednocześnie ?? Jeśli tak to proszę o szybką odpowiedź. Jeśli coś będzie potrzebne proszę napisać a na pewno podam.

Tak to się chyba nie da…

A co mogę zrobić aby to zadziałało i ponieść jak najmniejsze koszty.

Bez kosztów się nie da.

 

Trzy przykładowe sposoby rozwiązania problemu:

  1. Druga karta sieciowa w komputerze stacjonarnym (koszt od kilkunastu zł) i udostępniasz połączenie internetowe do laptopa.

Minusem tego rozwiązania jest to, że komputer stacjonarny musi być włączony aby działał internet w laptopie.

  1. Switch (koszt od około 20 zł) - kabel z internetem podłączasz do switcha i z niego kabelkami do komputerów

  2. Router WiFi- najlepsze rozwiązanie - kabel podłączasz do routera i z routera kabelkami do komputerów lub laptop łączysz po WiFi. Koszt od około 40 zł.

 

PS. Podaj w jaki sposób otrzymujesz do domu sygnał internetu - radiówka, jakaś sieć osiedlowa czy jeszcze inaczej?

Kto jest Twoim dostawcą?

Aha dziękuje ci Cedar wybiorę 1 rozwiązanie.

Uważam, że nie najlepiej robisz. To jest bardzo niewygodne rozwiązanie. Zbierz trochę więcej kasy i kup router.

Według mnie tylko utrudniasz sobie w ten sposób życie. Kup najzwyklejszy router, majątku nie kosztuje.

Pod warunkiem, że od ISP dostaje więcej, niż jedno IP.