Jak rozdzielić internet po kablu?

Witam. Mam taką sytuację: z anteny na dachu domu idzie sygnał do modemu i z modemu kablem idzie internet do komputera. Teraz chciałbym podzielić go na 2 komputery. Czy taki switch wystarczy? http://allegro.pl/switch-tp-link-tl-sf1 … 72518.html

I czy jest tam klonowanie adresu MAC?

Potrzebny jest Router z DSL (1xWan RJ45 i np. 4xLAN RJ45). Polecam Linksys (seria WRT), ale można już coś kupić poniżej 100. Switch taki ma sens pod warunkiem, że będziesz miał przydzielone przynajmniej 2 adresy IP od dostawcy (oddzielnie dla każdego komputera), wiąże się to z dodatkowymi miesięcznymi kosztami. Przy routerze masz dodatkowo WiFi i brak dodatkowych kosztów. W domu sygnał możesz sobie rozdzielić na dowolną ilość komputerów. Warto dołożyć.

Rysiek

No własnie ja chcę jak najniższymi kosztami i nie chcę mieć wifi. Poprostu rozdzielić internet po kablu

Switchem też tego nie zrobisz (działa on w innej warstwie sieciowej). Nawet jeśli postawiłbyś sobie serwer dhcp / ustawił ip na sztywno. To i tak nie sklonowałbyś mac (internet w obecnym pc by był, ale w nowym już nie :P)

Kup cokolwiek, byle było dsl, oraz było routerem

Co wy z tym DSL?

ADSL jest wariantem DSL, a Ethernet nie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Subscriber_Line

A właśnie router Ethernetowy jest potrzebny.

Potrzebujesz czegoś takiego, zwróć tylko uwagę żeby miał złącze WAN RJ-45 :

http://allegro.pl/listing.php/showcat?c … 82&order=p

Podłączając to do switcha, miałbyś internet na albo 1 albo 2 kompie.

Stokrotne dzięki. A jaki najlepiej? Coś z tp-linka?

http://allegro.pl/tp-link-tl-r402m-rout … 97542.html

Tym modelem się nie bawiłem, ale TP-Linki są w porządku.

Ale co ma standard do typu połączenia.

By nie robić offtopu, jeśli nie chcesz wodotrysków bierz najtańszy. Jeśli chcesz konkretną opcję np port usb, zawsze można coś doradzić :slight_smile:

DSL to standard i ma kilka wariantów. Teraz na routerach piszą dsl/cable co wcale nie oznacza ze ma on wbudowany modem docsis. Imho to tylko zbędne zamieszanie.