Jak rozdzielic neostrada na 2 kompy?

Witam wszystkich zastanawia mnie fakt jak mozna rozdzielic neta (neostrada - zxdsl 852 )na 2 komputery.

zaznaczam na wstępie że Nie chodzi mi o router!

czy można rozdzielic neta odchodzącym kablem od modemu? jest taka przejściówka ? czy jedynie kablem od komputetra ? będzie to zależne od włączonego kompa nr 1.

chyba że kupie jeszcze jeden modem !?

POMOCY

doradzicie?

Dzięks adik001 :slight_smile: :frowning:

Jaki jest sens kupowania badziewnego modemu adsl za pewnie jakieś 80 czy 100zł jak za 100 - 150zł możesz kupić zwykły router adsl, do którego podłączysz 4 komputery a za 200zł można kupić router adsl z wlan? Samą neostradę możesz rozdzielić łącząc obydwa kompy kablem ethernetowym RJ-45, jeśli w obu kompach masz karty sieciowe, z kompa do którego podłączony jest modem udostępniasz internet na drugi komputer.

Pozdrawiam!

ale to wtedy dwa komputery beda dzialaly zaleznie od siebie… Miałem ten problem, ja wybrałem router bopo prostu wg mnie bardziej sie oplaca troche kasy zainwestowac i miec spokoj. A jak juz chcesz przez ten kabel to musi on byc skrosowany. Jest niedrogi bez problemu w kazdym komputerowym Ci go zrobią albo dadza gotowy. A jak zrobić sieć żeby polączyc te 2 komputery to kiedys sam nawet zakladałem taki temat i tam sobie poczytaj bo to za czasow jak uzywalem kabla pomoglo mi bardzo :slight_smile: http://forum.dobreprogramy.pl/domowa-siec-jak-t333133.html

Ja od kilku miesięcy mam akurat w Polsce Netię z tym ich badziewnym modemem a mam 2 laptopy, więc od razu kupiłem router adsl+wlan ale jak ktoś nie posiada kart wifi to może kupić niedrogo router bez wifi jak pisałem za 100zł jeśli się dobrze orientuję w cenach i przede wszystkim daje on więcej możliwości niż te mierne modemy.

Pozdarwiam!

A tak przy okazji to nie da się podłączyć 2 modemów ADSL na jednej linii. Moim zdaniem do podziału łącza tylko router, nie rozumiem czemu wg. Ciebie to rozwiązanie odpada?

Brak kasy ?