Jak rozdzielic neostrada na 2 kompy?

(Bartt85) #1

Witam wszystkich zastanawia mnie fakt jak mozna rozdzielic neta (neostrada - zxdsl 852 )na 2 komputery.

zaznaczam na wstępie że Nie chodzi mi o router!

czy można rozdzielic neta odchodzącym kablem od modemu? jest taka przejściówka ? czy jedynie kablem od komputetra ? będzie to zależne od włączonego kompa nr 1.

chyba że kupie jeszcze jeden modem !?

POMOCY

doradzicie?

(Jaa1) #2

(Bartt85) #3

Dzięks adik001 :slight_smile: :frowning:

(roobal) #4

Jaki jest sens kupowania badziewnego modemu adsl za pewnie jakieś 80 czy 100zł jak za 100 - 150zł możesz kupić zwykły router adsl, do którego podłączysz 4 komputery a za 200zł można kupić router adsl z wlan? Samą neostradę możesz rozdzielić łącząc obydwa kompy kablem ethernetowym RJ-45, jeśli w obu kompach masz karty sieciowe, z kompa do którego podłączony jest modem udostępniasz internet na drugi komputer.

Pozdrawiam!

(Bolkowice10) #5

ale to wtedy dwa komputery beda dzialaly zaleznie od siebie... Miałem ten problem, ja wybrałem router bopo prostu wg mnie bardziej sie oplaca troche kasy zainwestowac i miec spokoj. A jak juz chcesz przez ten kabel to musi on byc skrosowany. Jest niedrogi bez problemu w kazdym komputerowym Ci go zrobią albo dadza gotowy. A jak zrobić sieć żeby polączyc te 2 komputery to kiedys sam nawet zakladałem taki temat i tam sobie poczytaj bo to za czasow jak uzywalem kabla pomoglo mi bardzo :slight_smile: http://forum.dobreprogramy.pl/domowa-siec-jak-t333133.html

(roobal) #6

Ja od kilku miesięcy mam akurat w Polsce Netię z tym ich badziewnym modemem a mam 2 laptopy, więc od razu kupiłem router adsl+wlan ale jak ktoś nie posiada kart wifi to może kupić niedrogo router bez wifi jak pisałem za 100zł jeśli się dobrze orientuję w cenach i przede wszystkim daje on więcej możliwości niż te mierne modemy.

Pozdarwiam!

(Szymszejdi) #7

A tak przy okazji to nie da się podłączyć 2 modemów ADSL na jednej linii. Moim zdaniem do podziału łącza tylko router, nie rozumiem czemu wg. Ciebie to rozwiązanie odpada?

(Kpc21) #8

Brak kasy ?