Jak rozdzielić neostrade bezprzewodowo?


(Adrian2) #1

Witam.

Sprawa wygląda tak: chciałbym rozdzielić łącze 1 Mb/s na dwa komputery bezprzewodowo ( Wi-Fi ? ). Co oprócz routera powinienem kupić? Jakieś karty wi-fi do obu komputerów?

I czy taki sposób podziału łącza będzie możliwy jeśli jeden z komputerów będzie znajdował się piętro niżej niż pomieszczenie w którym znajdować sie bedzie router? Chodzi mi o zasięg

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam


(Aleksander) #2

Potrzebujesz router z modemem ADSL, do tego dwie karty bezprzewodowe do komputerów (na USB lub "wewnętrzne" - polecam te drugie).

Zasięg "w pionie" bywa problematyczny, ale jeśli chodzi o jedną podłogę - problemu być nie powinno. Tak naprawdę dowiesz się czy działa stabilnie i bez problemów dopiero, jak to zmontujesz w tej konkretnej lokalizacji. Większość znanych mi "niezależnych" sklepów komputerowych daje się "ugadać" przy zakupie sprzętu sieciowego - chodzi o możliwość zwrotu lub wymiany, gdyby coś nie zagrało.

Pomysłowi przepowiadam spore szanse powodzenia :slight_smile:


(Cyba91) #3

Będzie zasięg.Oprócz routera wifi potrzebna jest obsługa wi-fi na pozostałych komputerach,jeśli są to np laptopy bez wifi to kupujesz 2 karty sieciowe z wifi pod usb np i jazda :slight_smile:


(Adam Ruks) #4

kup sobie coś takiego:

do tego karty np

http://www.komputronik.pl/index.php/product/74747/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_karta_Wi_Fi_PCI_54Mb-s_TL_WN350GD.html

albo jakieś na USB no chyba że masz laptopy...

A co do zasięgu do u mnie łapie dobre 15 m przez ściany.


(Aleksander) #5

Dodatkowo przeczytaj jeszcze np. ten artykuł, powinien sporo wyjaśnić.

Uwagi kolegów powyżej - rzeczywiście, jeśli masz laptopy, to zdecydowana większość modeli jest wyposażona fabrycznie w karty WiFi i nic nie trzeba będzie dokupować. Jeśli to stacjonarne maszyny - najprawdopodobniej kart nie mają.


(wacek) #6

Prawda jest taka, że póki nie kupisz i nie sprawdzisz to się nie dowiesz...

I nie sugeruj się opiniami "pójdzie Ci na bank" itp.

Wszystko zależy co siedzi w ścianach (dużo żelastwa może zdziałać jak klatka Faradaya)

U jednego sygnał będzie wszędzie idealny i jeszcze na dworze na leżaku będzie sobie "serfował" a w innym przypadku sygnał nie wyjdzie z jednego pokoju.


(Adrian2) #7

Dziękuję za pomoc.

A tak na marginesie, moglibyście polecić jakiś dobry konkretny zestaw (router i karty) ?