Jak rozdzielic neta na kompa i laptopa(LAN)?

Witam mam pytanko odnośnie rozdzielenia Internetu (LAN) na laptopa ?? na kompie mam modem typu ZXDSL 852 prędkość łącza 2048kb/s i chciałbym rozdzielić go na laptopa za pomocą routera jak to zrobić?? (internet mam z okolicznej spółdzielni)

witam,

potrzebujesz jakiś Adaptor LAN na USB który podłączysz do portu USB w komputerze !!

pozdrawiam

dzioszek , jaki masz ruter? Chcesz zrobić to bez udziału komputera z modemem?

nie mam routera ale właśnie szukam porady jak to zrobić bo mi sie wydaje że przez router najlepiej ?? sam nie wiem ?

dzioszek , jeżeli nie masz rutera, a nie chcesz ingerować komputera do którego podpięty jest modem, to polecam Linksys WAG200G, bardzo dobry ruter z wbudowanym modemem ADSL, zapewne korzystasz z Neostrady lub czegoś pokrewnego?

z neostrady nie korzystam mam internet ze spółdzielni telekomunikacyjnej z miasta siec LAN… tylko że oni mi proponują zrobienie tego za ponad lub około 200zł a sam tego nie będę mógł zrobić taniej ??

dzioszek , zapewne możesz zrobić to taniej musiał byś się dowiedzieć na jakich parametrach działa twoje łącze Encapsulacja itp.

kurde chyba jednak nie dam rady… myślałem że to jest prostsze :? :?

nie zrobisz tego taniej dlatego że średniej klasy nowy router kosztuje prawie 200zł.

właśnie też to zauważyłem router do tanich urządzeń nie należy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ale dzięki wszystkim za pomoc :):slight_smile: