Jak rozdzielić sygnał audio

Witajcie,

Posiadam płytę główną Gigabyte 970A-UD3 która posiada sterownik VIA HD Audio (od samego początku się z nim nie polubiłem, najchętniej bym to zmienił na coś innego, ale co zrobić) i chciałbym rozdzielić sygnał audio na przedni panel tak żeby mógł grać niezależnie od reszty. Poprzednio miałem sterownik Realtek i tam to były dosłownie 4 kliknięcia myszką i po wszystkim, ale tutaj nie mogę nigdzie znaleźć.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :wink:

Czyli jeśli cię dobrze rozumiem chcesz aby w słuchawkach podłączonych do przedniego panela był dźwięk z gry i tylko to a w głośnikach pozostałe dźwięki np. muzyka bez dźwięków z gry.

Nie da się tego w taki prosty sposób zrobić.

Najprościej to osiągnąć jakbyś miał przynajmniej 2 karty dźwiękowe fizyczne lub wirtualne (słuchawki USB, słuchawki Bluetooth oraz wyjście audio po HDMI karty graficznej tworzą w systemie takie wirtualne karty dźwiękowe), wtedy wystarczy ustawić jako domyślną jedną z kart żeby wszystkie dźwięki były domyślnie na niej odtwarzane a w grze ustawić wyjście dźwięku na inną (ewentualnie jeśli w grze nie ma takiej opcji to można ustawić na odwrót żeby gra dawała dźwięk na domyślną a program odtwarzający na drugą).

Ewentualnie teoretycznie można by też to zrobić na jednej karcie dźwiękowej ale to nie jest takie proste.

Po 1 musiałbyś mieć ustawione słuchawki podłączone pod przednie wyjście jako np. przednie a głośniki podłączone pod tylne złącze jako tylne i po 2 (i tu już się pojawia problem) musiałbyś w jakiś sposób skonfigurować system/programy aby jedne odtwarzały tylko na tylnych głośnikach a drugie tylko na przednich.

Napisałem przy drugim punkcie że z tym będzie problem bo to programy same sprawdzają na ile głośników jest ustawione wyjście i same decydują na który głośnik wysyłają jaki dźwięk a przy dœięku stereo zawsze wysyłają go na wyjście przednich głośników.

Zmiana tego wymagałaby przeprogramowania sterownika ale może być że ktoś napisał taki program/sterownik który tworzy w systemie 2 dodatkowe wirtualne karty dźwiękowe (jedna wysyłająca dźwięk tylko na przednie a druga tylko na tylne głośniki gdy się w programie/grze ustawi daną wirtualną kartę dźwiękową), wydaje mi się że widziałem na sieci coś takiego dla systemu Win7 i nowszych ale musisz sobie sam poszukać.

Hmm… no rozumiem, dzięki wielkie. W Realtek’u to było zdecydowanie prostsze, wystarczyło zaznaczyć żeby odtwarzało niezależne źródła dźwięku czy jakoś tak. No nic, będę kombinował. Jeszcze raz dzięki :wink: