Jak rozebrać zasilacz Amacrox Warrior - wymiana wentylatora


(Kamyks1) #1

Witam wszystkich w tym opisie pragnę przybliżyć rozebranie zasilacza Amacrox Warrior 450 oraz wymiane w nim wentylatora.

Możemy również zostawić ten wentylator i wyprowadzić kabelek tak aby można było podłaczyć to wszystko do płyty głównej bądź kontrolera

obrotów.

1.Zaczynamy od odkręcenia wszystkich śrubek z góry. I jednej śrubki po boku przy naklejce dużej Amacroxa(śruby w czerwonym kole). Nie odkręcamy natomiast śrubek tam gdzie jest po boku taka duża śrubka i nie odkręcami też 3 śrubek na boku gdzie mamy 4 podłużne otworki(śruby w żółtym kwadracie). Te 3 śrubki mocują nie obudowę lecz jedną z części zasilacza.

img5884hh8.th.jpgimg5883eb3.th.jpg

2.Gdy śruby odkręcone podważamy górną częśc i powoli- trzeba użyć troszkę siły. Podnosimy do góry "wieko". Wszystko powinno ładnie zejść.

3.Jesteśmy w środku. Nasza wentylator połączony jest dwoma przewodami. Teraz możemy zamocować albo wtyczkę i podłączyć swój wentylator. Albo zamocować wtyczkę wsadzić ją tak gdzie jest na to miejsce. I zamocować własne wyprowadzenie na FANA.

img5882br9.th.jpg

img5885rh3.th.jpg

4.Teraz zajmiemiemy się wyprowadzeniem FANA. Aby wszystko było ok musimy kupić koszulki termokurczliwe. W np: Castoramie, OBI, Praktikerze...

Do wprowadzenia przewodów użyjemy dziur które znajduja się na zdjęciu nr 2 z kwadratami.

Przekładami przez nie przewody i prowadzimy w obudowie. Najlepiej najpierw dolutować wejście Fana. A potem poprowadzić za radiatorem przy tych dużych kondensatorach.

img5887aslk2.th.jpg

Następnie podłączamy wtyczkę FANA męską na zewnątrz obudowy. Przylutowujemy i już gotowe.

Jednak najlepszym rozwiązanie jest zamontowanie 2x FAN MATE ZALMANA i zrobienie na min obu. Wtedy jest naprawdę cicho i OK. A wentylator Amacroxa jest lepszy niż kady do 20 zł.