Jak rozliczyć PIT-37?

Witam, to mój pierwszy raz gdy rozliczam się ze skarbówką, dostałem PIT-11 od pracodawcy i więc tak - Przychód 500,22 (rubryka 36), Koszty uzyskania przychodów 445,00 ( r. 37), Dochód 55,22 (r. 38) i tutaj problem że Składki na ubezpieczenie społeczne wynosi 68,56 co program PIT-37 traktuje jako błąd bo składka nie może przekraczać dochodu. Spotkał się ktoś z takim problemem?

A z jakiego programu korzystasz, próbowałeś e-deklaracje?

A tak swoją drogą, co to za praca była skoro odprowadzona składka przekroczyła Twój dochód? Poszedłeś do pracy i jeszcze dopłaciłeś do tego? Bo tak to wygląda.

Zazwyczaj dochód jest wyższy niż koszty uzyskania przychodu. Jeżeli korzystasz z programu “Pity” i pokazuje ci on błąd, to jakiś błąd jest na pewno. Nie wpisujesz czasem złych danych w kolumny? Może screna chociaż fragmentu tego PIT 11 mógłbyś tu wkleić?

mam praktyki więc dochodu prawie nie ma wcale :stuck_out_tongue: moge zrobić zdjecie tego PITu 11

witam,

popatrz w ten PIT jeszcze raz, tylko dobrze, bo widzę, że się śpieszysz

a niepotrzebnie [-X bo PIT masz wypełniony dobrze tylko pisząc tego posta

to źle czytasz i źle podajesz,

powinno być tak :

Przychód 500,22 (rubryka 36),

Koszty uzyskania przychodów 55,22 ( r. 37),

Dochód 445,00 (r. 38)

sprawdź jeszcze raz,

Rozwiązanie jest proste. W polu nr 93 PIT-37 powinieneś kwotę dochodów, czyli 55 zł i 22 grosze. Na PIT-37 pisze, jak byk, że kwota nie może przekroczyć kwoty z pozycji nr 64. Dochód twój po odliczeniach wyniesie “zero”, dlatego wszędzie od pola 105 możesz śmiało wpisać zero i sprawa rozwiązana. Podatek = 0. Trzeba czytać uważnie, co jest napisane w polach rozliczenia. Ja korzystam z programu http://www.dobreprogramy.pl/PITy,Progra … 12732.html Tam są pliki pomocy, gdzie wszystko można wyczytać.

Dziękuję “ybu”. To miałem na myśli. Mam tu przed sobą PIT-37 i widzę, że pierwszym polem w kolumnie PRZYCHODY, to 39 a nie 36, jak pisze kolega zarzucający mi pomyłkę. Dziwne dochody są kolegi, który prosi o pomoc w rozliczeniu go z fiskusem, ale … w Polsce tak się zdarza. Mam na myśli dochody. Ja także mogę rozliczenie takie zrobić. Robię to od początku nastania tych PITów. Ja także mam proste rozliczenia, które nie wymagają, ani dobrego matematyka, ani prawnika czyli doradcę podatkowego. A tu sprawa prosta.

hej, co ty za głupoty piszesz - " trzeba czytać uważnie "

przeczytaj to co ja napisałem wyżej

Przyślij mi na skan tego pitu ( jedną i drugą stronę ) dane z dowodu osobistego pesel adres itp.

TYLKO CZASEM NIE RÓB SKANU DOWODU ( BO TEGO NIE WOLNO ROBIĆ ) do tego w którym urzędzie skarbowym się rozliczasz i czy masz jakieś odliczenia internet lub na dzieci to na jutro rozliczę ci pita na godz 21 może trochę wcześniej bo jadę do teściów.

tu masz adres email:

kazeks{małpa}aol.pl telefon: 793296686 tylko dzwoń po godz 12 bo wcześniej śpię i mam słaby zasięg

jak cię rozliczę to przyślę ci na twojego maila gotowego pita do wydruku ( to masz gratis bo wiem jaki to bul na początku ) ja kiedyś też nie umiałem się sam rozliczać.

Niestety eminat ,ale florka ma rację.Ty zakładasz,że on miał dochód 445,00 a koszty uzyskania przychodów 55,22 podczas gdy on pisze,że ma praktyki więc dochodu prawie nie ma wcale.Można zatem przyjąć tak jak pisze,że ma Przychód 500,22 (rubryka 36), Koszty uzyskania przychodów 445,00 ( r. 37), Dochód 55,22 (r. 38) .W związku z tym w rubryce nr 93 PIT-37 powinien podać kwotę nie mogącą przekroczyć kwoty z pozycji nr 64 czyli dochodu tj. kwotę 55,22zł.

ok, to może niech on napisze z ilu miesięcy jest ten przychód, a wtedy ten dochód ( 55,22 )podziel na ilość miesięcy, to wyjdzie, że “przykładowo”

dostaje co miesiąc grosze. szok !!

Zainstaluj program :

http://www.dobreprogramy.pl/PITy,Progra … 12732.html

w pomocy masz wszystko wyjaśnione prawie że prowadzone za rękę.

Jest też tekst z objaśnieniami Ustawy

Witam mam praktyki od 3 września, jutro w pracy spytam sie księgowej bo jestem całkowicie zielony :frowning:

witam,

czy możesz napisać ile dostajesz co miesiąc kasy ?

z moich obliczeń wychodzi jakieś sto kilka zł.

Czasem czas stracony na latanie po forach oraz instalowanie aplikacji i czytanie artykułów jest więcej warty niż 20-30 zł wydanych na biuro rachunkowe, które załatwi to w max godzinę.