Jak rozmagnesować monitor?

(Loveall) #1

Ostatni miałem problem z monitorem. Chłopak na forum polecił mi rozmagnesowanie monitora. Ale jak to się robi.

Czy problemy występujące na monitorze mogą wystąpić w przypadku gdy głośniki stoją zbyt blisko?? czy to tylko kolejny mit

(Norbertkrajewski) #2

Wiem, że np. telefon komórkowy jest źródłem zakłóceń. :slight_smile: A rozmagnesować idzie zazwyczaj za pomocą samego monitora - u mnie to się nazywa Degauss. :slight_smile:

(fiesta) #3

W menu monitora znajdź opcję degauss i ją uaktywnij.

Tak mogą, gdyż wiązka elektronów uderzająca w warstwę luminoforu na ekranie kineskopu monitora jest odchylana magnetycznie i pole magnetyczne głośników może je zakłócać.

Nie jest to mit, uzasadnienie masz pozyżej.

(JNJN) #4

Niektóre monitory nie mają funkcji rozmagnesowującej więc trzeba zanieść monitor do serwisu lub zaprosić serwisanta do domu z przyrządem.

Wszelkie pola magnetyczne i elektromagnetyczne w pobliżu monitora wpływają niekorzystnie na jego działanie,objawy są różne zniekształcenia obrazu,niewyraźne kolory,przebarwienia na ekranie i inne.

(Johny) #5

U mie też,wciśnij menu wybierz funkcję Degauss,wciśnij przycisk,na chwilę obraz ci zafaluje,odstaw ewentualne żródła pola głośniki,rozsuń kable,nawet antenowe,jeśli tego nie masz to pozostaje serwis

(lazikar) #6

pikasso gdybyś tak napisał jaki masz monitor, to osoba ktora taki psiada poprowadzi cię krok po kroku.

(Yole) #7

powiem tak: nawet pucha z kompem moze powodowac zakłocenia , jesli nie posiada CE