Jak rozmagnesować monitor?

Ostatni miałem problem z monitorem. Chłopak na forum polecił mi rozmagnesowanie monitora. Ale jak to się robi.

Czy problemy występujące na monitorze mogą wystąpić w przypadku gdy głośniki stoją zbyt blisko?? czy to tylko kolejny mit

Wiem, że np. telefon komórkowy jest źródłem zakłóceń. :slight_smile: A rozmagnesować idzie zazwyczaj za pomocą samego monitora - u mnie to się nazywa Degauss. :slight_smile:

W menu monitora znajdź opcję degauss i ją uaktywnij.

Tak mogą, gdyż wiązka elektronów uderzająca w warstwę luminoforu na ekranie kineskopu monitora jest odchylana magnetycznie i pole magnetyczne głośników może je zakłócać.

Nie jest to mit, uzasadnienie masz pozyżej.

Niektóre monitory nie mają funkcji rozmagnesowującej więc trzeba zanieść monitor do serwisu lub zaprosić serwisanta do domu z przyrządem.

Wszelkie pola magnetyczne i elektromagnetyczne w pobliżu monitora wpływają niekorzystnie na jego działanie,objawy są różne zniekształcenia obrazu,niewyraźne kolory,przebarwienia na ekranie i inne.

U mie też,wciśnij menu wybierz funkcję Degauss,wciśnij przycisk,na chwilę obraz ci zafaluje,odstaw ewentualne żródła pola głośniki,rozsuń kable,nawet antenowe,jeśli tego nie masz to pozostaje serwis

pikasso gdybyś tak napisał jaki masz monitor, to osoba ktora taki psiada poprowadzi cię krok po kroku.

powiem tak: nawet pucha z kompem moze powodowac zakłocenia , jesli nie posiada CE