Jak rozmagnesować telewizor?

W monitorze szukam opcji “Degauss” ale w TV co mam zrobić? aby go zdemagnesować??

Wystarczy wyłączyć telewizor z gniazdka na ok 2h i po sprawie.Telewizory nie mają czegoś takiego jak monitory natychmiastowego rozmagnesowania.

można wyłączyć telewizor i przyłożyć do niego rękę (tj. do ekranu) - rozmagnesuje się.

wszystkie nowsze telewizory(od jakiś 5-6lat) maja taką funkcje i znajduje sie taka funkcja w menu serwisowym (uruchamianym z pilota)(kody do menu serwisowego znają tylko serwisanci) lub jest to ręcznie wykonywane , należy zdjąc obudowe i odszukać odpowiedni przycisk , guzik wciska się na załaczonym tv. i w odpowiednich rekawiczkach lub długim wkrętakiem , nie polecam robić tego komuś kto nigdy tego nie robił , można dość porządnie zostać porażonym prądem w dodatku wysokim napięciem rzędu 15-25 tyś voltów , potrafi nawet dziure w ręce wypalić, do dzisiaj mam spalenizne a rąbneło mnie kilka lat temu.

A czy w trelewizorach plazmowych tez tak sie da?

Bo one sa troche inne…

Bo w moim w menu nic nie ma na ten temat

No nie przesadziłeś teraz , a czy plazmy ulegają namagnesowaniu , nie wydaje mi sie.

Chyba wyraźnie napisałem że jest to menu serwisowe , i praktycznie nieosiagalne przez zwykłego urzytkownika urządzenia.

Bój Ty się Boga, większych herezji to dawno nie słyszałem. Gdzie w panelu plazmowym masz działo elektronowe i cewkę elektromagnetyczną odchylającą pod odpowiednim kątem wiązkę elektronów ???

ha plazma i magnesowanie! !!

Nie no jestem kobieta i ja wiedzialam ze plazmy nie ulegają namagnesowaniu :lol: nie no ladnie chlopcze zaszalales :stuck_out_tongue:

Jak to nie maja? Mam takiego:

Model : RZ-29FB51RX

i da sie rozmagnesowac. :stuck_out_tongue:

Zbych1 chyba cos Ci sie pomylilo nie mam plazmy.

Zbych1

Przeczytałeś co tam pisze?

;]

No macie racje zagalopowałem sie tak to jest jak czyta sie po łepkach ogladam i film i chyba sam nie wiem co przeczytałem a co gorsze głupio odpisałem , sorry.

a tak z innej beczuszki :slight_smile:

po co rozmagnesowywać np. monitor ??

EDIT: poniższych problemów jeszcze nie mialem - pewnie dlatego nie wiedzialem “dlaczego tak” :slight_smile:

Postawisz za blisko głośniczek i na ekranie pojawią sie różnkolorowe plamy, cyk rozmagnesowanie i obraz pikny jak po włączeniu monitora :lol:

albo dzieci beda sie bawic magnesem i poloza go na monitorze