Jak Rozmontować Zewnętrzny Dysk?

Witam Wszystkich!

To mój 1szy post na tym forum więc pragne powitać przede wszystkim…

Mam dysk 40GB jeszcze z 1szego komputera, nie wystarcza wiadomo więc ponad rok temu siedziąc na Allegro w zakładce “Kończące sie” zalicytowałem Nowy Dysk Zewnętrzny LaCie Design by Porsche Seagate Barracuda 320GB o dziwo wygrałem i to za 220zł(cena ze sklepu wgk wtedy to 470zl) jakby nie patrzeć opłacało sie, ktoś mądrzejszy sprzedał by ten dysk za przynajmniej 300zł i kupił wewnętrzny o tej samej pojemności ale wtedy jeszcze myślałem, że mi sie akurat zewnętrzny przyda…

PROBLEM: Chcę go rozmontować bo w środku czai sie prawdopodobnie normalny dysk ktory moge zamontować w kompie, z tym, że ten Designer tak go zaprojektował, że nie widać ani jednej śrubki, po prostu nic! wejście na zasilacz, wejście USB i włącznik a z drugiej strony lampka ktora sygnalizuje prace dysku, pod spodem 4 gumki żeby sie nie ślizgał i kilkanaście “wywietrzników”…to wszystko i za cholere nie wiem jak to rozbroić, Proszę o Pomoc…

Z góry Dzięki za Pomoc, Pozdrawiam!

A nie prościej by było sprzedać ten dysk i kupić sobie wewnętrzny?

Teraz już sie nie opłaca, wtedy jak najbardziej ale teraz nawet nie da sie go kupić nowego;/;/;/ Poza tym łatwiej chyba rozmontować niz sprzedać a potem kupić a w zasadzie najpierw kupić a potem sprzedać bo jak będe chciał sprzedać to musze go sformatować a tam mam wszystko tak naprawde bo na tym 40GB mam system, stery itp. więc strace to a nie mam gdzie przerzucić ok.100GB…rozmontować zdaje sie będzie łatwiej, no właśnie zdaje sie…

Jak kupisz ode mnie ten dysk za 200zł to nie ma problemu, robisz przelew a przesyłke masz na wczoraj… :smiley:

odklej nozki-gumki i powinny byc sruby :slight_smile:

Dokładnie pod gumkami znajdują się śróbki ja miałam tak w swoim WD.

Niestety, pod Gumkami-Nóżkami nie ma nic…nie mam pojęcia jak go rozmontować a płacić w serwisie za to żeby ktoś go rozebrał to lipa troche…poniżej fotki, może ktoś na coś wpadnie:

14112009071.jpg

14112009072.jpg

14112009073.jpg

14112009074.jpg

14112009075.jpg

14112009076.jpg

Dzięki z Góry!

Ze zdjęć wnioskuje że jest mocowany na zatrzaski. A więc włoż śrubokręt między zewnętrzną częścią obudowy a wewn i odchyl ścianki. Powtórz tak we wszystkich rogach. UWAGA. czynność ta wykonujesz na własną odpowiedzialność. Nic się nie powinno stać poza tym że porysujesz obudowę.

14112009077.jpg

Udało sie i to bez większego problemu:D Wilkie Dzięki za Pomoc, jakbym mógl to bym dał SOG`a ale to forum chyba nie ma takiej opcji…teraz tylko musze podłączyć i pokminić ze zworkami, są 4 opcje więc 3 restarty najwyżej i będzie git:D

Pozdrawiam!