Jak rozpakować plik w partach 7zip?

Witam,

mam od kumpla pliczek, który jest spakowany 7 zipem i jest on w 14 partach.

Chcę to rozpakować, ale nie mogę. Programem 7zip coś tam zrobiłem i jest jeden plik, który ma format 7z i nie mogę go rozpakować.

Winrarem wyskakuje, że nie może rozpakować tego jako archiwum. Gdy próbuje 7zipem otrzymuje taki sam komunikat, że nie może otworzyć tego pliku jako archiwum. :confused: Co zrobić?

Wypakowywujesz part1 a reszta leci automatycznie ;]

Tzn? Możesz po polsku napisać? Może chodzi Ci o części?

Sprawdź czy masz najnowszą (aktualną) wersję programu 7zip, jeśli nie, to uaktualnij do nowszej. Wszystkie części tego archiwum masz w tym samym folderze?

to znaczy że wrzucasz wszystkie 14 pliczków do jednego folderu, klikasz prawym na ten który ma w nazwie “part1” i wybierasz najlepiej opcję "wypakuj do ". Pliki mogą być na pulpicie ale byle wszystkie 14. Wszystko

Tak robię, a po tej akcji mam plik w całości, którego nie mogę otworzyć / rozpakować programem 7zip, bo wyskakuje komunikat, że nie może otworzyć tego pliku jako archiwum. Plik ma format .7z .

Najpierw sprawdź czy wszystkie części oprócz ostatniej mają tą samą wielkość.

Jak nie to pobierz jeszcze raz te różniące się części od pozostałych.

Ściągnij winrar, izarc lub każdy dowolny inny “pakowacz”, bo każdy obsługuje ten format.

Spróbuj innym, ewentualnie skorzystaj z opcji naprawy archiwum.

Każda część ma tą samą wartość. Pisałem już ze to rozpakowałem, a w środku jest spakowany plik w formacie .7z i jego nie mogę rozpakować. :confused:

Zaraz, coś mieszasz - w środku spakowanego pliku podzielonego na 14 części jest plik znów spakowany? Jeśli tak, to kliknij na cześć nr 1, w okienku programu do pakowania/rozpakowywania złap go myszką i przeciągnij na np. pulpit - nastąpi wypakowywanie. Jak już ta czynność się zakończy to kliknij na ten plik i powtórz czynność.

Jeżeli raz to rozpakowałeś i jeżeli jest to np obraz jakieś płyty przez skojarzenia z programem może ikonka wyglądać jak archiwum.

Więc może jest to jakiś obraz gry, programu?

Należało to by odpalić w wirtualnym napędzie lub nagrać na płytę za pomocą opcji: Nagraj obraz na dysk.

Wtedy zobacz.

Jest to obraz gry, ale od kiedy obrazy są w formacie .7z* ?

Sprawdź jakie jest rozszerzenie tego pliku. Obrazy nie są w formacie 7z tylko programy tego typu “widzą” np. pliki ISO jako archiwa jeśli tak są w konfiguracji programu skojarzenia ustawione.

Niestety to nie obraz. :confused: Dzwoniłem do kumpla i mówi, że nie wie co jest by musiał to zobaczyć bo u niego normalnie się to samo rozpakowywuje (ten jeden plik) bo w środku jest instrukcja i pliki + setup.exe.

Było zapytać się czym pakował i tym samym spróbować rozpakować.

A tak naprawdę zamiast bawić się w dzielenie na party, mógł założyć sobie konto na humyo.com (wirtualny dysk 10GB) wrzucić tam te pliki, dodać Twój email dla osób współdzielących te pliki. Odebrałbyś link na poczcie, założył konto tam i miał też dostęp do tych plików,co za tym idzie bez problemu ściągnął. Lub podałby swój login i hasło, a Ty ściągnąłbyś.