Jak rozpocząć instalację Windowsa?

Mam taki problem. chcę zainstalować na nowo system windows xp. Mam windowsa na płycie i wkładam płyte do stacij i mi niechce załadować windowsa z płyty tylko ładyje starego co jest na dysky. prosze o pomoc co zrobić?

macieks12345 , na przyszłość nie podpinaj się pod istniejące tematy - jeżeli masz problem, załóż własny temat.

Wydzielono.

http://www.adam749.eu/index.php?id=boot

http://www.adam749.eu/index.php?id=instal_XP

http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=16&t=96

W BIOS-ie musisz wybrać boot-owanie z płyty. Jak to zrobić:

Odpalasz kompa, wciskasz F2 co chwilkę, żeby nie ominąć momentu. Wybierasz opcję Boot device priority lub podobnie brzmiącą (pomocna byłaby nazwa BIOS-u). Tam ustawiasz tak, żeby CD/DVD było na pierwszym miejscu. Zapisujesz ustawienia, komp się restartuje. Podczas odpalania pokaże się komunikat w stylu “Dowolny klawisz spowoduje rozruch dysku…” I w tym momencie naciskasz jakikolwiek klawisz na klawiaturze. Teraz zaczyna się procedura instalacji. Wszystko jest po polsku i zrozumiale opisane, więc nie ma szans się pomylić. Jeśli chcesz zainstalować sys na nowo, nie wybieraj nowej instalacji :slight_smile:

albo boot sequence - innej opcji chyba nie ma… Może też być taka opcja(najczęściej jest tak w laptopach), że po włączeniu komputera można wcisnąć klawisz F12 i wtedy strzałką w dół przechodzisz np. na napęd cd/dvd, wciskasz enter, i wtedy od razu podejmowana jest próba rozruchu z płyty…