Jak rozporządzić partycjami na dwóch dyskach twardych?

(Marblu11) #1

Czy jeśli będę mieć dwa dyski twarde (80GB + 250GB), system będzie miał wydzieloną partycje na dysku 250GB, a gry chce mieć na dysku 80GB, to czy wszystko będzie działało? Czy lepiej mieć gry na tym samym dysku co system?

(Łukasz14) #2

Hard , to zależy, tak czy siak po formacie dysku na którym jest system będziesz musiał od nowa jes instalować.

Lepiej dać te 80 GB na system (napewno go nie zapełni), a na gry 250 GB zostawić.

(Longhorn2009) #3

Właściwie to to nie ma znaczenia, co będzie na czym. Ważniejsza jest wydajność tych dysków - wydajniejszy na OS.

(Mateusz 931) #4

Na system wystarczy partycja ze 20Gb , gry mogą być na tym drugim dysku. W ogóle podziel sobie te dyski na partycje.

(Marblu11) #5

Na początku chciałem zrobić tak: 250GB (sata II) podzielić na dwie partycje (30GB na system i programy, 220GB na multimedia), a na 80GB (ata) dać gry.

(M Zganiacz) #6

No i gites.

30 gb spokojnie wystarczy na XP, na vistę proponuje z 50 GB.

(Marblu11) #7

Windows XP. Ale czy nie będzie jakiś problemów z komunikacją między grami na dysku 80GB ata a windowsem na sata II?

(M Zganiacz) #8

Jak nie będziesz Wypinał tego 80GB to nie powinno.

(Kabuto1378) #9

nie

(Lukasz02495) #10

Na szybszym dysku wydziel sobie partycję, możliwie małą, max 5 GB (według mnie to optymalna wielkość na sam OS), żeby nie było dużej fragmentacji, a na drugim dysku instaluj gry, wtedy os będzie na jednej, gry na drugiej i o wiele optymalniejsza będzie praca na kompie, pozdrawiam

(Maniekz1985) #11

10GB to jest min. jak na XP a najlepiej to mu zostawić 30GB(u mnie OS z softem pożarł 20GB ; )

Więc opcja 250GB = 30GB (OS + Soft) + 220GB reszta, 80GB na gry wydaje się najlepszą. OS na satce będzie śmigał zdecydowanie szybciej.

(iwa nike) #12

przypominam że jeśli zainstaluje system na nowym dysku to będzie on szyciej chodził... proponuje ten 80gb dysk zostawić na jakieś archiwa , muzykę , zdjęcia itp