Jak rozporządzić partycjami na dwóch dyskach twardych?

Czy jeśli będę mieć dwa dyski twarde (80GB + 250GB), system będzie miał wydzieloną partycje na dysku 250GB, a gry chce mieć na dysku 80GB, to czy wszystko będzie działało? Czy lepiej mieć gry na tym samym dysku co system?

Hard , to zależy, tak czy siak po formacie dysku na którym jest system będziesz musiał od nowa jes instalować.

Lepiej dać te 80 GB na system (napewno go nie zapełni), a na gry 250 GB zostawić.

Właściwie to to nie ma znaczenia, co będzie na czym. Ważniejsza jest wydajność tych dysków - wydajniejszy na OS.

Na system wystarczy partycja ze 20Gb , gry mogą być na tym drugim dysku. W ogóle podziel sobie te dyski na partycje.

Na początku chciałem zrobić tak: 250GB (sata II) podzielić na dwie partycje (30GB na system i programy, 220GB na multimedia), a na 80GB (ata) dać gry.

No i gites.

30 gb spokojnie wystarczy na XP, na vistę proponuje z 50 GB.

Windows XP. Ale czy nie będzie jakiś problemów z komunikacją między grami na dysku 80GB ata a windowsem na sata II?

Jak nie będziesz Wypinał tego 80GB to nie powinno.

nie

Na szybszym dysku wydziel sobie partycję, możliwie małą, max 5 GB (według mnie to optymalna wielkość na sam OS), żeby nie było dużej fragmentacji, a na drugim dysku instaluj gry, wtedy os będzie na jednej, gry na drugiej i o wiele optymalniejsza będzie praca na kompie, pozdrawiam

10GB to jest min. jak na XP a najlepiej to mu zostawić 30GB(u mnie OS z softem pożarł 20GB ; )

Więc opcja 250GB = 30GB (OS + Soft) + 220GB reszta, 80GB na gry wydaje się najlepszą. OS na satce będzie śmigał zdecydowanie szybciej.

przypominam że jeśli zainstaluje system na nowym dysku to będzie on szyciej chodził… proponuje ten 80gb dysk zostawić na jakieś archiwa , muzykę , zdjęcia itp