Jak rozpoznać czy to fotka czy grafika komputerowa?

Dla tych co zajrzeli tu zabawa?? Ale jak to rozpoznać można?? Są jakieś techniki??

jak będziesz umiał zrobić w 3D render na takim poziomie to poznasz :wink:

… układ cieni i świateł, textury, odbicia… czyli wszystko ma zanaczenie :stuck_out_tongue:

radzik radzik , doświadczenie i sprawne oko… i w 75% przypadków rozróżnisz :stuck_out_tongue: Bo obecna technologia pozwala na naprawdę szczegółowe modele, imponujące tekstury, wstrzymujące dech w piersiach efekty światło-cieniowe… :slight_smile:

wystarczy też w miarę logiczne myślenie i zauważa się, że czasem są problemy ze światłem :wink: grafiką się praktycznie nie zajmuje, robię za to trochę zdjęć, 6/10 prawidłowo sklasyfikowanych, powinno być 7, się walnąłem

8 poprawnych odpowiedzi na 10. Chyba nienajgorzej;)

Jak zabawa to w dziale Na Luzie :stuck_out_tongue:

He… Ja mam 7 na 10.

9/10 pomyliłem się przy gwoździach ze z ostrością ustawioną na drugi plan. Wyglądają naprawdę świetnie. Reszta daje się rozpoznać po ostrości, po szczegółach - niedoskonałościach natury (np. bąbelki czy też osad w winie). Dodatkowo niezmiernie trudno jest skopiować nierównomierne rozłożenie oświetlenia, nawet na zwykłym, prostym liściu. Obliczenie natężenia światła na każdy piksel wymagałoby niewyobrażalnie ogromnej ilości obliczeń…

:mrgreen:

dla grafika nie ma zbyt duzego porblemu na odgadnięcie co jest prawdziwe a co nie…

8/10 :smiley: hehe, to nie jest az takie trudne… a w bonusowej wszystko dobrze

10/10 - proste

9/10

8/10 :slight_smile:

u mnie 9/10 a nie jestem grafikiem :mrgreen:

ja też nie, a jestem na I miejscu

… miałęm 10/10 :mrgreen:

W sumie za proste.

Lepsze są łamigłówki. :stuck_out_tongue:

8/10

7/10!