Jak rozpoznać, czy zasilacz, to chińszczyzna?

(Blotny) #1

Kupiłem:

http://www.allegro.pl/item515659771_pen ... ti_pc.html

Dziś przysłałi, to zamontowałem. Obecnie żadnej różnicy w stosunku do ModeCom`a Feel 350W nie dostrzegam po za jednym - Ten Pentagram jest dużo głośniejszy (w sensie słyszalnośc, Feel był bezszelestny, Pentagram warczy głośniej od chłodzenia na procesorze). Chciałbym sprawdzić, czy ten zasilacz, to przypadkiem nie podróbka. Da się w jakiś sposób (oprócz rozkręcanie jego samego)?

(iwa nike) #2

ja ci powiem . tak się składa że jestem z bydgoszczy . obebrałem ten zasilacz osobiście . (też kupowałem od nich , na innej aukcji)

wszystko jest ok . mają normalny sklep komputerowy .

zasilacz jest ok

(Blotny) #3

Czyli to normalne, że tak warczy, że uniemożliwia w miarę normalną pracę? To pokombinuje jeszcze, a jak nie, to wrócę do osławionego Feel`a...

Dla ciekawych pozostałe komponenty:

Intel e6300, ASRock ConRoe945G, Asus EN8800GT, LG H42-L, 2x1GB OCZ 800MHz, CL 4, no i ten Pentagram 460W P12S.

(Emilmlo) #4

Nie jest to normalne, bo ten zasilacz należy do cichych, kolega kupił u tego sprzedawcy ten zasilacz będzie go miał za parę dni to się go zapytam czy cichy mu przysłali.

(Michal Kolatek) #5

Może mieć uszkodzony kontroler obrotów jak, lub wentylator wymienić, i czy próbowałeś podłączyć go do płyty czy kontrolera obrotów, z tego co pamiętam to ten zasilacz ma wtyczkę do kontrolowania obrotów.

Działające zabezpieczenia to spora różnica, robiłem zwarcie na Feelu i Fortronie przy Feelu padła płyta, przy Fortronie miałem tylko restart kompa.

(Blotny) #6

To wiem... Obecnie mogłem tylko zwiększyć taktowanie pamięci.

Ale na płycie nie widzę takowego złącza. Chyba, że może być od CPU...

Coś jeszcze zauważyłem: sprzedawcą nie jestem, ale coś mi się rzuciło w oczy: torebka, ta taka z powietrzem, była trochę popękana, na pudełku jest liczba. Zastanawiam się, czy nie pochodzi ze zwrotu...

(Technik Elektro) #7

ja nie widzę problemu, spakuj towar i odeślij dołączając informację w formie pisemnej o zastrzeżeniach w działaniu...

(Blotny) #8

Tak też najpewniej zrobię jak znajdę paragon :(. Mam nadzieję, że to nie jest podobna sytuajca do tej, jaka była w przypadku wyrzucenia przez pewnego usera na tym forum naklejki od Windows.

Swoją drogą, sam już nic nie zrobię?

(neo10) #9

W zasadzie jak zamawiałeś go wysyłkowo to możesz po prostu go oddać w zasadzie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od kupna ;] Lub właśnie wymienić ;] Bo powinien być cichy szczególnie w porównaniu z feelem ;]

No chyba że nie masz paragonu to jest całkiem duży problem bo w zasadzie bez niego nie masz nawet gwarancji i tracisz szanse na zwrot czy wymianę :frowning:

(Emilmlo) #10

Na płycie są dwa takie złącza, jedno jest 4 pinowe a drugie 3 pinowe, do 4 pinowe masz wpięte już, to podepnij do 3 pinowego.

No i kolega dostał już ten zasilacz, nie jest on głośny.