Jak rozpoznać dobry LCD i myszę optyczną

Witam panów serdecznie.

Przeglądałem wczoraj cały wieczór wątki o LCD. Wsumie na poczatku byłem przeciwny, i wolałem zakup crt, jednak fakt ze troszke mało tu u mnie miejsca… Mam do zainwestowania około 1800 zł, czy mogli byście mi coś polecić? Ale prosił bym również, aby ktoś mi powiedział jakie parametry powinien mieć dobry monitor LCD (kontrast, odswieżania, katy widzenia, jasność) Każda informacja mi sie przyda bo chciła bym wiedzieć co kupuje i miec o tym jakas małą wiedzę :). I Czy warto inwestować w monitor o przekatnej 19 cali czy 17 cali wystarczy przecietnemu uzytkownikowi ?

aha, nie napisałem do czego bedzie używany. No to ogólnie mowiac multimedia, gry, filmy i inne takie (czyli te najbardziej wymagające :slight_smile: )

I jescze malutkie pytanko… Zastanawiam sie nad myszą optyczną. Powiedzcie mi czy ilość DPI jest bardzo ważna? i jaka bedzie wystarczająca dla takiego przecietnego niedzielnego gracza jak ja? 800 wystarczy? i czy moje obioekcje co do myszy bezprzewodowych są uzasadnione? (mam wrazenie ze wystepuja w nich opoznienia w przesyłaniu ruchu). Może też ktoś zaproponował by mi jakąś firmę, sprawdzony model?

Uff Wiem że dużo tych pytań ale mam nadzieje że znajdą się dobrzy samarytanie :slight_smile:

Pozdrawiam

Mazur.

Mam NEC-a sprzed trzech lat i jest w dechę.

Opóźnienie mają - jak nie musisz kupować to kup najlepszą przewodową.

O monitorach LCD przeczytaj w PC World Komputer wydany 05.06r.Wejdź na tą stronę i poczytaj tekst zatytuowany Wygodne klikanie http://www.pcworld.pl/szukaj/szukaj.asp … alej=0&co=

za ta kase to bym polecal Samsunga 970P, a jak wolisz 17 cali to 770P(ok. 1300zl) , jesli masz malo miejsca to 19 cali LCD sie zmiesci :slight_smile: a fajniej wyglada sam monitor jak i to co jest na nim wyswietlane